فارسی
يكشنبه 11 خرداد 1399 - الاحد 8 شوال 1441
  752
  0
  0

آشنایی مبلغان مسلمان برزیل با شیوه صحیح معرفی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)

طی نشستی که از سوی مرکز بین‌المللی معرفی حضرت محمد (ص) برگزار شد، مبلغان مسلمان برزیل با شیوه معرفی پیامبر و تبیین اسلام برای غیرمسلمانان آشنا شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المسلم، در این نشست که در شهر سائوپائولوی برزیل برگزار شد، بیش از 120 مبلغ، امام جماعت و مسئول مراکز اسلامی برزیل شرکت کردند.
با توجه به اینکه اقلیت مسلمان نیاز به گردهماییهای ویژه و نشستهای اسلامی دارند، این نشست به عنوان دوره آموزشی فرصتی برای ارائه چهره واقعی اسلام و معرفی حضرت محمد (ص) برای غیرمسلمانان نیز بود.
این نشست طی 3 جلسه متفاوت، جلسه اول با عنوان "مسائل معاصر در سایه سیره نبوی"، جلسه دوم با عنوان "حوادث و عبرتها از سیره نبوی" و جلسه سوم با عنوان "چگونه سیره نبوی را برای غیر مسلمانان تبیین کنیم؟" برگزار شد.
با توجه به نیاز مسلمانان به دروس شرعی در کشورهای غیر اسلامی، این نشست با هدف برآورده کردن بخشی از نیازهای آنها برگزار شد.
انجمن جهانی مسلمانان کمیته بین المللی معرفی حضرت محمد (ص) را به منظور هماهنگی و انسجام میان موسسات اسلامی که به معرفی اسلام در میان غیر مسلمانان فعالیت می کنند تاسیس کرد تا ضمن معرفی چهره واقعی اسلام در جوامع اسلامی و غیر اسلامی، از آن در تمامی زمینه ها و با زبانهای مختلف دفاع کنند. 

 

 

 

 

منبع : خبرگزاری مهر

  752
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز