فارسی
يكشنبه 02 آبان 1400 - الاحد 18 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
355
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1389 ساعت 08:53 صبح

همايش بين‌المللی «همكاری‌های فرهنگی جوانان مسلمان» در تركيه

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از ekoayrinti، در اين همايش كه به همت «انجمن جهانی جوانان(IYFO )» و با همكاری «مركز تحقيقات اقتصادی و اجتماعی(ESAM)» برگزار شد، نمايندگان جوان نهادهای اسلامی 75 كشور و نيز رهبران برخی احزاب سياسی تركيه حضور داشتند.
اين همايش با سخنرانی «حسن بيتمز(Hasan Bitmez)» رئيس انجمن جهانی جوانان در رابطه با جغرافيای جهان اسلام و نقش نهادهای اسلامی در ايجاد همبستگی ميان مسلمانان آغاز شد و در ادامه «نجم‌الدين اربكان» رهبر حركت «ملی گؤرؤش(Milli Görüş)» تركيه به ايراد سخنرانی درباره فعاليت‌های اسلامی حركت «Milli Görüş» و مسأله فلسطين پرداخت.
وی اظهار كرد: سعادت بدون اسلام مفهومی ندارد، هر زمانی كه مردم از تعاليم دين اسلام دور شده‌اند بشريت در جنگ و خونريزی فرو رفته است، معتقدم كه مسلمانان می‌توانند جهانی نو مبتنی بر اخلاقيات بسازند. رهبر حركت ملی گؤرؤش تركيه در بخش ديگری از سخنانش اظهار كرد: در واقع با توجه به سابقه بشر در طی تاريخ و نگاهی گذرا به تعاليم دينی و فرهنگی جهانيان درمی‌يابيم كه اسلام تنها دينی است كه می‌تواند نظم جهانی را تدوين كند، فقط مسلمانان هستند كه توانايی ساختن جهانی نو را دارند و اين افتخار با همكاری رهبران جوان مسلمان به زودی كسب خواهد شد. وی در پايان سخنانش با انتقاد از كشورهای اسلامی تأكيد كرد: تعجب من از برخی كشورهای اسلامی است كه با وجود مشاهده جنايات رژيم اسرائيل هنوز هم موضع روشنی در قبال صهيونيست‌ها ندارند، تا به امروز بيش از پانصد قطعنامه درباره اين رژيم صادر شده است اما حتی يكی از آن‌ها نيز به اجرا در نيامده است، ايا اين كافی نيست تا كمی به خود بياييم و به جهانی نو بينديشيم؟ اين همايش با سخنرانی رهبران نهادهای اسلامی درباره مشكلات و مسائل روز جامعه جهانی به‌ويژه موضوع گسترش همكاری‌های بين كشورهای اسلامی و دفاع از سرزمين فلسطين ادامه يافت و عصر دوشنبه به كار خود پايان داد.


منبع : خبرگزاری ایکنا
355
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا