فارسی
شنبه 01 آبان 1400 - السبت 17 ربيع الاول 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
401
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1389 ساعت 08:36 صبح

حمایت شهردار نیویورک از ساخت مسجد 13 طبقه

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ ساخت مسجد و مرکز اسلامی 13 طبقه نزدیک برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی برای بسیاری از افراد متعصب مناقشه‌برانگیز شده است. مایکل بلومبرگ شهردار نیویورگ گفت: آیا این منصفانه است که بگوییم اگر کسی تلاش می‌کند که کلیسا یا کنیسه بسازد هیچ کس صدای خود را بلند نکند، اما در رابطه با مسلمانان چنین وضعیت وجود نداشته باشد و حق چنین کاری از مسلمانان دریغ شود.
هفته گذشته هیئت اجتماعی نیویورک ساخت مسجد و مرکز فرهنگی نزدیک مرکز تجارت جهانی سابق را تصویب کرد. پس از هفته‌ها بحث و بررسی با 29 رأی موافق، یک رأی مخالف و 10 غایب با ساخت این مسجد موافقت شد.
مسجد برای ساخت به مجوز این هئیت نیازی نداشت اما مجوز این هیئت تصویب نمادین رویکرد اکثریت نیویورکی‌ها با این پروژه است.
این مرکز اسلامی دارای یک استخر، سالن بسکتبال، اتاقهایی برای برگزاری جلسات، سالن همایش 500 نفره، تسهیلات برگزاری ضیافت، سالن نمایش فیلم و تسهیلات برگزاری نمایشگاه هنری و کلاسهای آشپزی خواهد بود.
امام رئوف از متولیان ساخت این مسجد گفت: من و همکارانم با ترویسم مخالف هستیم. ما افرادی هستیم که می‌خواهیم اکثریت مسلمانان را که با تروریسم مخالفت هستند در مقابل لحن و لهجه افراط‌گرایی بلند کنیم. هدف ما جمعیت آن است که مسلمان امریکا را با جریان جاری جامعه گره بزنیم.
وی افزود: این مرکز به روی همه بدون توجه به دین باز خواهد بود و به مرکزی برای تمام جمعیت نیویورک بدیل می‌شود. آنچه بسیار غم‌انگیز است گزارشهای نادرستی است که بسیاری از خانواده‌های قربانیان یازدهم سپتامبر را وادار کرده تا فکر کنند این پروژه به نوعی از سوی مسلمانان برای احساس رضایت از این حمله تروریستی است.
درحالی که بحث درباره این مسجد تشدید شده، شهردار با تأکید بر روحیه دموکراسی و ضرورت تساهل از ساخت این مسجد دفاع کرد.


منبع : ابنا
401
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا