فارسی
يكشنبه 19 مرداد 1399 - الاحد 19 ذي الحجة 1441

  12
  0
  0

مسافرت به زاهدان

  اوایل انقلاب به زاهدان مسافرت کردم و دو - سه روزی در آنجا ماندم . هدفم فقط دیدار آن مناطق و آشنایی با مردم بود . از سال 1370 به بعد ، سفرهای تبلیغی من به أنجا شروع شد . اولین بار با حاج آقا عبادی ، امام جمعۀ زاهدان ، به طور رسمی از من دعوت کرد . پس از او ؛ یعنی زمانی که حاج آقا محمدیان امام جمعه بود ؛ باز هم دعوت می شدم و چون پیگیر منبرهای من خود حاج آقا محمدیان بود ، مجالس بسیار عالی و مفید واقع شد . چند نوبت نیز برای برادران اهل سنت صحبت کردم .
یکبار که در نماز جمعۀ برادران اهل سنت سخنرانی می کردم ، موضوع بحثم قرآن کریم بود . در پایان استدلال کردم که امروزه در دنیای اسلام ، جماعت شیعه در صف مقدم عمل به قرآن مجید هستند ؛ زیرا ما با استکبار جهانی ، صهیونیسم بین المللی در ستیزیم ، در حالی که کشورهای اهل سنت فقط به قرائت قرآن اکتفا می کنند و فرامین آن را دربارۀ جنگ و ستیز علیه کفار نادیده می گیرند . سخنرانی فوق العاده ای بود و پس از منبر ، امام جمعه  و برادران اهل سنت گفته های مرا تصدیق کردند .
یک نوبت نیز برای طلاب و اساتید حوزۀ اهل سنت و در نوبتی دیگر برای بزرگان آنها ، از مولوی ها و تجار صحبت کردم . از آنجا که من کتب اهل سنت را به خوبی مطالعه و یادداشت برداری کرده بودم ، مطلب خود را به آن کتب استناد می دادم . بعد از منبر ، بعضی از چهره های باسوادشان اذعان می کردند که علمای شیعه نسبت به علمای سنت به کتب آنها واردترند .
البته جوانی نیز برخورد مخالفت آمیزی با من کرد که با روی خوش ما روبه رو شد . پس از چندی ، با تشویق دوستان ، او را به جلسۀ دعا کمیل کشاندم . روز بعد که با هواپیما عازم تهران بودم ، آن جوان کنار دستم نشسته بود . می گفت : « دیشب زن و بچه ام را هم به مراسم دعا آورده بودم . آن دعای امیر المومنین با آن حالتی که خوانده می شد ، آنقدر در ما اثر کرد که وقتی برگشتیم ، همه به اهل بیت گرایش خاصی پیدا کرده بودیم . » 


منبع : منتشر شده توسط اسناد انقلاب اسلامي
  12
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    اذان ، قرار ملاقات ماست
    فضای باز سیاسی
    دستگیری و بازداشت انقلابیون
    تبدیل کاباره به چلوکبابی
    دستگیری و زندانی شدن
    پانزده خرداد
    گزارش ساواک به اداره اطلاعات شهربانی ، درباره سخنرانی ...
    توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
    وسوسۀ شیطانی
    آرامش و برکت منبر

بیشترین بازدید این مجموعه

      حاج اسماعیل رضایی
      ذکر خیری از پهلوان تختی
      انتشار کتاب شهید جاوید
      سخنرانی در بهداری صحرایی
      دعای کمیل در جمع منافقین
      توسل به حضرت رضا (ع) برای آمدن میهمان
      توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
      گزارش اطلاعات شهربانی استان مرکز به اطلاعات شهربانی ...
      گزارش شهربانی تربت حیدریه به ریاست اداره اطلاعات ...
      گزارش اداره اطلاعات شهربانی استان مرکز به اطلاعات ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز