فارسی
چهارشنبه 30 مهر 1399 - الاربعاء 4 ربيع الاول 1442
  690
  0
  0

افزایش استفاده از پوشش حجاب چادر در لبنان

افزایش استفاده از پوشش حجاب چادر در لبنان

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، يك هفته‌نامه آلماني در گزارشي نوشت كه تعداد زناني كه در لبنان از پوشش چادر استفاده مي‌كنند رو به افزايش است.
اشپيگل در این باره نوشت: گسترش تاثير فرهنگ ايراني در ابعاد گوناگون در لبنان مشهود است به طوري كه كودكان اين كشور به آموختن زبان فارسي روي آورده اند و در تلويزيون لبنان از برنامه هاي تلويزيون ايران استفاده مي شود در اين بين گرايش روز افزون زنان به پوشش چادر در لبنان به طور چشمگيري رشد داشته است. اين هفته نامه آلماني نوشت كه ايران در انتقال فرهنگ خود در لبنان عملكرد موفقيت آميزي داشته است و بنابر نظر كارشناسان ريشه چنين پديده اي در اتهاماتي است كه غرب به ايران وارد مي كند.
 اين نشريه آلماني با اشاره به فروش مطلوب چادر در لبنان به نقل از يكي از فروشندگان پوشاك بانوان در بيروت نوشت چادر نمونه مورد استقبال مشتريان در اين شهر است و هر روز دست كم 3 تا 4 عدد از آن با قيمت 50 يورو توسط وي به فروش مي رسد.
اين فروشنده لبناني همچنين گفت: زماني كه فقط گردشگران ايراني از چادر استفاده مي كردند سپري شده است و اكنون مشتريان اين فروشگاه لبناني هايي هستند كه به استفاده از اين پوشش تمايل دارند.
اشپيگل با اشاره به جايگزيني چادر به جاي روسري در لبنان افزود براي اروپايي ها روش هاي پوشش مسلمانان چندان تفاوتي ندارد اما در خاورميانه اين موضوع مفهومي خاصي دارد به اين معنا كه زنان بيشتري به استفاده از پوشش ايراني تمايل دارند و اين نشانگر افزايش نفوذ ايران در شيعيان لبنان است.
بر اساس اين گزارش، نزديكي ايران و شيعيان لبنان را مي توان از اين بعد بررسي كرد كه جهان بيني و ديدگاه هاي مذهبي تهران و حزب الله لبنان در يك راستا قرار دارند.
در اين مورد يك تحليلگر كه نخواست نامش فاش شود گفت: ما نسبت به اين تاثير آهسته فرهنگ ايراني به شدت ابراز نگراني مي كنيم. چرا كه فرهنگ ايران در حال تبديل شدن به بخشي از فرهنگ كشور است.
اشپيگل نوشت بسياري از كارشناسان ريشه تمايل روز افزون مردم به فرهنگ و پوشش ايراني را در سياست مي دانند. "امل صعد قريب" نويسنده كتاب "حزب الله: سياست و مذهب" در اين باره گفت: انتقاد از ايران به دليل برنامه هسته اي اين كشور باعث شده تا بسياري از لبناني ها با ايران همراهي كنند. چرا كه سوء تفاهم هايي درباره شيعيان در جهان وجود دارد و به همين دليل شيعيان حس نزديكي زيادي به هم دارند.
وي در ادامه افزود: اين موضوع كه مردم لبنان امروز چادر بر سر مي كنند، به اين دليل نيست كه اين افراد ناگهان مذهبي شده اند، بلكه بايد آن را تائيد همراهي تهران و جنوب بيروت دانست.


منبع : شیعه انلاین
  690
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

با چشم دل و نور عقل می‌توان عظمت پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) ...
استاد انصاریان الگوی رفتاری امام مجتبی(ع) را تببین ...
برای دیدن چهره آسمانی امام حسین(ع)، باید با چشم دل و عقل ...
گزارش تصویری سخنرانی استاد انصاریان در قم
زائران حسینی، شریک ثواب شهدای کربلا هستند
مراسم عزاداری دهه سوم ماه صفر با سخنرانی استاد ...
صندلی، ثروت نادرست و شهوت حرام لطمات بسیاری به دین ...
پیام تشکر استاد انصاریان
برای رضایت خالق رضایت مخلوق شرط است
استاد انصاریان پس از تکمیل دوره درمان از بیمارستان ...

بیشترین بازدید این مجموعه

شعر مولوی ‌اهل‌سنت برای‌ حضرت ‌زهرا (س)
اهمیت شناخت خود ازنظر استاد انصاريان
استاد انصاریان: نزدیک دو قرن است که ایران به خاطر مستی ...
عکس خبری / استاد انصاریان در راهپیمایی روز جهانی قدس
عکس خبری/ جدیدترین تصاویر از حرم امام علی(ع)
استاد انصاریان: با آتش گناه توشه رمضان را نسوزانیم
ویژه برنامه‌های شهادت امام سجاد(ع) در حرم مطهر رضوی ...
انتشارات دارالعرفان در نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان ...
استاد انصاریان: نور امام حسین(ع)، قوی ترین تلنگر به ...
برای دیدن چهره آسمانی امام حسین(ع)، باید با چشم دل و عقل ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز