فارسی
يكشنبه 12 تير 1401 - الاحد 3 ذي الحجة 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
777
0
نفر 0
تاریخ انتشار : 14 ارديبهشت 1389 ساعت 08:34 صبح

افزایش استفاده از پوشش حجاب چادر در لبنان

افزایش استفاده از پوشش حجاب چادر در لبنان

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، يك هفته‌نامه آلماني در گزارشي نوشت كه تعداد زناني كه در لبنان از پوشش چادر استفاده مي‌كنند رو به افزايش است.
اشپيگل در این باره نوشت: گسترش تاثير فرهنگ ايراني در ابعاد گوناگون در لبنان مشهود است به طوري كه كودكان اين كشور به آموختن زبان فارسي روي آورده اند و در تلويزيون لبنان از برنامه هاي تلويزيون ايران استفاده مي شود در اين بين گرايش روز افزون زنان به پوشش چادر در لبنان به طور چشمگيري رشد داشته است. اين هفته نامه آلماني نوشت كه ايران در انتقال فرهنگ خود در لبنان عملكرد موفقيت آميزي داشته است و بنابر نظر كارشناسان ريشه چنين پديده اي در اتهاماتي است كه غرب به ايران وارد مي كند.
 اين نشريه آلماني با اشاره به فروش مطلوب چادر در لبنان به نقل از يكي از فروشندگان پوشاك بانوان در بيروت نوشت چادر نمونه مورد استقبال مشتريان در اين شهر است و هر روز دست كم 3 تا 4 عدد از آن با قيمت 50 يورو توسط وي به فروش مي رسد.
اين فروشنده لبناني همچنين گفت: زماني كه فقط گردشگران ايراني از چادر استفاده مي كردند سپري شده است و اكنون مشتريان اين فروشگاه لبناني هايي هستند كه به استفاده از اين پوشش تمايل دارند.
اشپيگل با اشاره به جايگزيني چادر به جاي روسري در لبنان افزود براي اروپايي ها روش هاي پوشش مسلمانان چندان تفاوتي ندارد اما در خاورميانه اين موضوع مفهومي خاصي دارد به اين معنا كه زنان بيشتري به استفاده از پوشش ايراني تمايل دارند و اين نشانگر افزايش نفوذ ايران در شيعيان لبنان است.
بر اساس اين گزارش، نزديكي ايران و شيعيان لبنان را مي توان از اين بعد بررسي كرد كه جهان بيني و ديدگاه هاي مذهبي تهران و حزب الله لبنان در يك راستا قرار دارند.
در اين مورد يك تحليلگر كه نخواست نامش فاش شود گفت: ما نسبت به اين تاثير آهسته فرهنگ ايراني به شدت ابراز نگراني مي كنيم. چرا كه فرهنگ ايران در حال تبديل شدن به بخشي از فرهنگ كشور است.
اشپيگل نوشت بسياري از كارشناسان ريشه تمايل روز افزون مردم به فرهنگ و پوشش ايراني را در سياست مي دانند. "امل صعد قريب" نويسنده كتاب "حزب الله: سياست و مذهب" در اين باره گفت: انتقاد از ايران به دليل برنامه هسته اي اين كشور باعث شده تا بسياري از لبناني ها با ايران همراهي كنند. چرا كه سوء تفاهم هايي درباره شيعيان در جهان وجود دارد و به همين دليل شيعيان حس نزديكي زيادي به هم دارند.
وي در ادامه افزود: اين موضوع كه مردم لبنان امروز چادر بر سر مي كنند، به اين دليل نيست كه اين افراد ناگهان مذهبي شده اند، بلكه بايد آن را تائيد همراهي تهران و جنوب بيروت دانست.


منبع : شیعه انلاین
777
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

سخنرانی استاد انصاریان در مسجد اعظم قم
استاد انصاریان در حرم امام رضا(ع) سخنرانی می‌کند
سفارش امام صادق(ع) به دعا کردن برای گنهکاران
اسلام، دین عشق و محبت است/ خدا، عاشق علی(ع) بود
دل هیچ بنده‌ای را نسوزانید
زندگی امیرالمومنین(ع) باید برای ما موعظه و عبرت ...
اثر نان حلال به صورت ابدی ماندگار است
با خود مهربان باشید تا گرفتار دوزخ نشوید
اعلام برنامه سخنرانی‌های استاد انصاریان در ماه ...
روزگار بی‌خطر، پر از امنیت و عدالت خواهد آمد 

بیشترین بازدید این مجموعه

خشم وهابیان از نویسنده عرب
رونمايی دانشنامه چهارده جلدی امام حسين(ع) با ...
گزارش تصویری/ مبعث پیامبر اکرم(ص) در نجف اشرف
پروفسور مشهور آلمانی به مذهب تشیع گروید + عکس
استاد انصاریان: تکالیفتان را پیش از مرگ انجام ...
استاد انصاریان: اگر خدا عاشق بنده‌ای شود، درِ ...
عکس خبری؛ جدیدترین تصاویر از حرم امام حسین(ع)
عکس خبری؛ تصاویری از گنبد حرم امام علی(ع)
گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه ...
سخنرانی استاد انصاریان در مسجد اعظم قم

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^