فارسی
پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 - الخميس 30 رمضان 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
99
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی : شرایط تبلیغ برای شیعه در عصر حاضر بیش از همیشه فراهم است

آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی : شرایط تبلیغ برای شیعه در عصر حاضر بیش از همیشه فراهم است

  به گزارش آینده روشن، آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی، شامگاه سه‌شنبه در مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان خاطرنشان کرد: امروز بیش از همیشه شرایط تبلیغ فراهم است و دنیا نیز علی رغم غلبه شدید مادی‌گرایی و فساد به شدت تشنه دین و خداوند متعال است.
وی اظهار داشت: امیدوارم شیعیان نیز از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را بکنند و مردم جهان را هر چه بیشتر با اسلام و مکتب اهل بیت(ع) که مکتب راستین اسلام است آشنا کنند.
این مرجع تقلید خاطر‌نشان کرد: با وجود وفور امکانات، تحریفات در دین چه در تبلیغات و چه در عمل و برنامه‌ها نیز افزایش یافته است که باید نهادهایی از تغییر هویت اسلام و تشیع جلوگیری کنند تا کسانی که به این اهداف فاسد مشغول هستند به مقاصد خود نرسند.
وی ضمن تشکر از اعضای مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی گفت: این مرکز تاکنون قدم‌های خوبی در راه معرفی اسلام و شیعه برداشته است که امیدوارم در آینده بر مقامات ایشان افزوده شود و بتوانند موجبات خوشنودی حضرت حجت (اروحنا فداه) را فراهم آورند.
استاد حوزه در ادامه افزود: ما هرچه بیشتر در راه ابلاغ دین مبین اسلام تلاش کنیم و هرچه تلاشمان بیشتر شود باز هم کم کار کرده‌ایم. هدف ما باید این باشد که تمام جهان از نور اهل بیت روشن شود.
آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه ما از جنبه منابع با وجود قرآن و سخنان ائمه اطهار چیزی کم نداریم، اظهار داشت: اگر مطالب را به درستی عرضه کنیم مردم نیز به واسطه فطرت پاکشان قبول می‌کنند و دلیل بقای اسلام تا این روز نیز همین فطرت خداجوی انسان‌ها بوده است.
وی با انتقاد از اسم مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان گفت: اسم دارالعرفان برای این موسسه بی معنی نیست اما این اسم به درستی معرف اهداف این مرکز نیست و بنده تعدادی اسم به آقای انصاریان پیشنهاد می‌دهم و امید‌وارم از میان همین‌ها یکی را انتخاب کنند.
در پایان این مراسم آیت الله صافی گلپایگانی کلنگ احداث ساختمان جدید مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در کمربندی قم - کاشان به زمین زد.


منبع : آینده روشن
99
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه السلام
پخش آنلاین سخنرانی شب های رمضان استاد انصاریان
نسخه جالینوس حکیم
نفس و هفت مرحله آن
سخنراني مهم استاد انصاريان در روز شهادت حضرت ...
شكر عبد ، كرم حق
ایمان، نخستین ویژگی اولیاءالله
مسجدی در اسپانیا به علت كثرت جمعیت در نمازهای جماعت ...
تخریب سازمان یافته قبور شیعیان قطر
نیایشی برای وداع با ماه رمضان‏

بیشترین بازدید این مجموعه

سفر خطیب توانمند و دانشمند محترم حضرت استاد حسین ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا