فارسی
سه شنبه 03 خرداد 1401 - الثلاثاء 23 شوال 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
1174
0
نفر 0

استاد حسین انصاریان : استفاده از الگوهای قرآنی در خانواده‌‌ شكوفايی جامعه را درپی دارد

استاد حسین انصاریان : استفاده از الگوهای قرآنی در خانواده‌‌ شكوفايی جامعه را درپی دارد

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی  استاد حسین انصاريان در جمع کثیری از مردم بیان داشتند :در قرآن 3 خانواده ملكوتی حضرت ابراهيم(ع)، حضرت عمران(ع) و پيامبر(ص) به عنوان سرمشق برای تمامی مردم جهان معرفی شده است كه در همه ابعاد زندگی طرح و نقشه خداوند برای انسان‌ها هستند.
این استاد حوزه و اخلاق افزودند: چنانچه در يك كشور ‌سازمان خانواده بر اساس الگوهای قرآنی ساخته شود، به طور قطع درصد بالايی از مشكلات، تفرقه‌ها و ‌درگيری‌ها خاتمه می‌يابد و جامعه به سمت شكوفايی حركت می‌كند.
 ایشان با بيان اينكه خداوند در قيامت هيچ عذری را از كسی قبول نمی‌كند اظهار داشتند : قرآن نشان می‌دهد كه حتی اگر انسان‌ها در عصری پر از فساد قرار داشته باشند به خاطر نعمت عقل و اختيار می‌توانند در اوج صلاح و شايستگی قرار گيرند.
استاد حسین انصاريان ادامه دادند : سه خانواده حضرت ابراهيم(ع)، حضرت عمران(ع) و پيامبر(ص) در حاليكه در بدترين زمان از نظر اعتقادی، اقتصادی و ‌اخلاقی زندگی می‌كردند اما تا پايان عمر بر ارز‌ش‌های دين خود ثابت و استوار بودند.
استاد حسین انصاریان  با بيان اينكه ايمان و تقوا در دايره اختيار و تشريع معنا پيدا می‌كند افزودند : در صورتی بركات و رحمت خداوند شامل حال انسان‌ها می‌شود كه آنها همچون الگوهای قرآنی خود با اختيار به خدا ايمان بياورند و تقوای الهی را در پيش‌گيرند.
معظم له اهل بيت پيامبر(ص) را رأس تمام خانواده‌ها در عالم و برتر از اهل بيت حضرت ابراهيم(ع)، حضرت عمران(ع) دانستند  و ادامه دادند : خداوند اهل بيت پيامبر(ص) را به دليل ارزش‌هايی كه داشتند از هرگونه زشتی و پليدی پاك كرد.
استاد حسین انصاريان با بيان اينكه فرائض دينی هنرمندانه و با لحنی محبت‌آميز برای فرزندان ارائه شود گفتند : والدين وظيفه دارند فرزندان خود را از همان سال‌های نخستين زندگی، پيوسته به كار نيك تشويق كنند و قبح و زشتی گناه را برای آنها بيان كنند.
ایشان در ادامه بیان داشتند : در صورتی گفته‌های والدين در خصوص انجام واجبات و ترك محرمات بر روی فرزندان تأثيرگذار است كه خود والدين نيز عمل‌كننده به آنها باشند.
این استاد حوزه علميه قم با بيان اينكه متأسفانه امروزه در اكثر خانواده‌ها، ‌ارزش مال حلال و اقتصاد مشروع فراموش شده است افزودند : عبادت آلوده به اقتصاد نامشروع باطل است و بايد تمامی مردم اعم از زن و مرد خمس مال خود را بپردازند.  پيامبر(ص) می‌فرمايد در خانه‌ای كه يك دينار حرام در آن باشد تا زمانی‌كه آن يك دينار از خانه بيرون نرود، خداوند نظر رحمت به اهل آن خانه نخواهد كرد.
استاد حسین انصاريان در پایان بیان داشتند : هنگامی شاهد يك خانواده الهی خواهيم بود كه اقتصاد خانواده يك اقتصاد پاك و مشروع باشد، ‌زن و مرد به وظايف و مسئوليت‌های خود عمل كنند و در نهايت منتظر اولاد صالح باشند.


منبع : روابط عمومی و امور بین الملل مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان الشیعی
1174
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
لینک کوتاه

آخرین مطالب

عبرت آموزى امیر تیمور
هفهاف بن مهند راسبى
قدردانی استادانصاریان از خادمین سیدالشهدا علیه ...
تحمّل شیخ جعفر کاشف الغطاء در برابر همسرش
ديدگاه قرآن پيرامون عالمان فاسد
عید فطر؛ نوروز پاکان و توبه‌کنندگان
چهار عنصر وجود انسان
انديشه در عاقبت كار
راه مبارزه با نفس ظلمانى
ثنا و ستايش الهى قبل از دعا

بیشترین بازدید این مجموعه

انسان جامع فضایل
عبرت آموزى امیر تیمور
هفهاف بن مهند راسبى
خوف از عذاب گناهان در قرآن
قرآن و مسئله مال
لباس بهشتى
دیوان اشعار استاد حسین انصاریان در دست چاپ قرار ...
كعبه، اولين معبد الهى‏
دنيا در كلام سليمان عليه السلام‏
اطاعت حق‏

 
نظرات کاربر

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^