فارسی
پنجشنبه 14 مرداد 1400 - الخميس 25 ذي الحجة 1442
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه
215
0
نفر 0
0% این مطلب را پسندیده اند

ادامۀ درس در حوزۀ علمیه قم

سال بعد که فضای سیاسی مقداری آرام تر شده بود و کمتر دنبال سرباز گیری بودند ، دوباره به قم برگشتم . در آن زمان می بایست مهم ترین کتاب ها ؛ یعنی « رسائل » و « مکاسب » را شروع می کردم . استاد برجستۀ « مکاسب» ، آیت الله فاضل لنکرانی (ره) و استاد ممتاز « رسائل » شیخ مصطفی اعتمادی بود .
ابتدای رسائل را نزد استاد اعتمادی ، مقداری از آن را نزد آیت الله نوری همدانی و قسمت عمدۀ آن را نزد آقای صالحی نجف آبادی خواندم . ایشان این درس را به خوبی تدریس می کرد و شاگردان ممتازی پای درسش می آمدند .
کتاب « مکاسب » را از اول تا آخر و نیز قسمتی از « کفایه » را خدمت آیت الله فاضل لنکرانی (ره) خواندم . بخشی از باب الفاظ کفایه را نزد آیت الله خزعلی و عمده اش را خدمت آیت الله صانعی خواندم .
هم مباحثه ای های من عبارت بودند از : آقای صالحی  اهل خوانسار ، آقای موسوی اهل تربت حیدریه و آقای گلابچی که روحانی متدین و با صفایی بود . او در هواپیمایی که مورد حمله بعثی های عراقی قرار گرفت ، همراه شهید محلاتی و یارانش به شهادت رسید . آن دو نفر دیگر اکنون در قم زندگی می کنند و از علمای خوب و اهل منبر هستند . چند هم مباحثه ای دیگر هم داشتم که خیلی وقت است آنها را ندیده ام و اصلا نمی دانم در لباس روحانیت هستند یا نه .


منبع : منتشر شده توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی
215
0
0% (نفر 0)
 
نظر شما در مورد این مطلب ؟
 
امتیاز شما به این مطلب ؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آخرین مطالب

اذان ، قرار ملاقات ماست
فضای باز سیاسی
دستگیری و بازداشت انقلابیون
تبدیل کاباره به چلوکبابی
دستگیری و زندانی شدن
پانزده خرداد
توسل به حضرت حجت برای آمدن میهمان
وسوسۀ شیطانی
آرامش و برکت منبر
ملاقات با پروفسور حامد الگار در لندن

بیشترین بازدید این مجموعه


 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا