فارسی
يكشنبه 05 تير 1401 - الاحد 26 ذي القعدة 1443
قرآن کریم مفاتیح الجنان نهج البلاغه صحیفه سجادیه

5 نماز بسیار پرفضیلت برای ماه رجب

نحوه نمایش

مطلب قبلی دعای بخشش گناهان هرچند به تعداد قطره‌های باران باشد
اعمال لیله الرغائب | شب آرزوها مطلب بعدی

1. چهار رکعت نماز مخصوص ماه رجب

سید روایت کرده: هرکه در ماه رجب یک روز روزه بگیرد و چهار رکعت نماز بخواند به این ترتیب که: در رکعت اوّل «صد مرتبه» «آیت‌الکرسی» بخواند و در رکعت دوّم «دویست مرتبه» سوره «توحید»، نمی‌میرد تا مقام خود را در بهشت ببیند، یا دیگری برای او ببیند.

2. نماز روز جمعه ماه رجب

و نیز سید از پیامبر روایت کرده: هرکه در روز جمعه ماه رجب بین نماز ظهر و عصر چهار رکعت نماز بخواند به این صورت که: در هر رکعت «یک‌بار» سوره «حمد» و «هفت بار» «آیت‌الکرسی» و «پنج مرتبه» سوره «توحید» سپس «ده بار» بگوید:
أَسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الَّذِي لَاإِلٰهَ إِلّا هُوَ وَأَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ.
آمرزش می‌خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست و از او درخواست توبه دارم.
حق‌تعالی برای او از روزی که این نماز را خوانده تا روزی که از دنیا برود، برای هر روز هزار کار نیک بنویسد و در عوض هر آیه‌ای که خوانده است، شهری در بهشت از یاقوت سرخ و به‌جای هر حرف قصری در بهشت از گوهر سپید عطا کند و برایش زنان زیباروی بهشتی را به همسری درآورد و از او خشنود گردد بی‌آنکه برایش خشمی به دنبال داشته باشد و در زمره عبادت‌کنندگان به شمار آید و سرانجام او را به سعادت و آمرزش پایان دهد... تا آخر حدیث.

3. دو رکعت نماز برای هر شب از شب‌های ماه رجب

لَا إِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ وَحْدَهُ لَاشَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ، يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ لَايَمُوتُ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ، وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ، وَ إِلَيْهِ الْمَصِيرُ، وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ، اللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ وَآلِهِ.
معبودی جز خدا نیست، یگانه و بی‌شریک است، فرمانروایی و سپاس ویژه اوست، زنده می‌کند و می‌میراند و او زنده‌ای است که هرگز نمی‌میرد، خیر فقط به دست اوست و او بر هر کاری توانا است و بازگشت همه به‌سوی اوست و هیچ نیرو و توانى نیست جز به خداى بلندمرتبه بزرگ، خدایا! بر محمّد پیامبر درس ناخوانده و خاندانش درود فرست.
سپس دست‌ها را به صورت خویش بمالد، از پیامبر روایت شده: هرکه این عمل را بجا آورد، خدا دعایش را مستجاب کند و پاداش شصت حج و شصت عمره را به او عطا فرماید.

4و5. نماز یک شب از شب‌های ماه رجب

[همچنین] از پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) روایت شده: هرکه در یک شب از ماه رجب، در دو رکعت نماز «صد مرتبه» سوره «توحید» بخواند مانند کسی است که در راه خدا صد سال روزه گرفته و حق‌تعالی برای این عمل صد قصر در بهشت به او عطا کند، هر قصری در جوار پیامبری از پیامبران.

و نیز از آن حضرت روایت شده: هرکه در یک شب از شب‌های رجب ده رکعت نماز بخواند به این ترتیب که در هر رکعت سوره «حمد» و یک بار «قُلْ یٰا أَیُّهَا الْکٰافِرُونَ» و «سه بار» سوره «توحید» را بخواند حق‌تعالی هر گناهی که پیش از آن مرتکب شده بیامرزد تا آخر حدیث.

- فضیلت ماه مبارک رجب
- دعاهای امام زمان(عج) برای ماه رجب
- استغفار مخصوص ماه رجب
- نماز روز جمعه ماه رجب
- نمازی بسیار پر فضیلت برای ماه رجب
- دعای هر روز ماه رجب
- زیارت رجبیه | الحمدلله الذی اشهدنا
- دعای ماه رجب | یا من ارجوه لکل خیر

مطلب قبلی دعای بخشش گناهان هرچند به تعداد قطره‌های باران باشد
اعمال لیله الرغائب | شب آرزوها مطلب بعدی

لینک کوتاه

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روزگزارش خطا  

^