فارسی

نماز حضرت امام حسن مجتبی (ع)

مطلب قبلی نماز حضرت فاطمه (علیها السّلام)
نماز حضرت امام حسین(ع) مطلب بعدی

[بنا بر نقل سید ابن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع» ] نماز حضرت مجتبى (علیه السّلام) در روز جمعه چهار رکعت می‌باشد که مانند نماز امیر المؤمنین (علیه‌السّلام) است.
نماز دیگر آن حضرت در روز جمعه نیز چهار رکعت است که در هر رکعت یک بار سوره
«حمد»
و بیست و پنج بار سوره
«توحيد»
خوانده می‌شود.
دعای آن حضرت:
اللّهُمَّ إِنِّي أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِجُودِكَ وَ كَرَمِكَ، وَ أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ، وَ أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمَلائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَ أَنْبِيَائِكَ وَ رُسُلِكَ، أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ أَنْ تُقِيلَنِي عَثْرَتِي، وَ تَسْتُرَ عَلَيَّ ذُنُوبِي وَ تَغْفِرَهَا لِي، وَ تَقْضِيَ لِي حَوَائِجِي، وَ لا تُعَذِّبَنِي بِقَبِيحٍ كَانَ مِنِّي، فَإِنَّ عَفْوَكَ وَ جُودَكَ يَسَعُنِي، إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْ ءٍ قَدِيرٌ .
خدایا! به امید جود و کرم تو به سویت تقرّب می‌جویم، و به دوستی محمّد بنده و فرستاده‌ات به سوی تو تقرّب می‌جویم، و به فرشتگان مقرّب به پیشگاه تو تقرّب می‌جویم، و به پیامبران و فرستادگانت که بر محمّد، بنده شایسته و فرستاده‌ات و بر خاندان محمّد درود فرستی، و از لغزشم درگذری، و گناهانم را بر من بپوشانی، و آن ها را بیامرزی، و نیازهایم را برآورده سازی، و به کار زشتی که از من سرزده عذابم نکنی، چه همانا عفو و بخشش تو بر من فراگیر است، به یقین تو بر هر کاری توانایی.

مطلب قبلی نماز حضرت فاطمه (علیها السّلام)
نماز حضرت امام حسین(ع) مطلب بعدی