فارسی
پنجشنبه 29 فروردين 1398 - الخميس 12 شعبان 1440
  983
  0
  0

دیدار حضرت استاد انصاریان از بیماران پروانه ای در خانه "ای بی"+تصاویر

دیدار حضرت استاد انصاریان از بیماران پروانه ای در خانه "ای بی"+تصاویر

دارالعرفان/ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان، استاد حسین انصاریان با حضور درخانه بیماران پروانه ای ایران «ای بی» و ملاقات با بیماران پروانه ای تأکید کرد: امروز دولتمردان قانون گذار و اجرایی کشور و در کنار آنان ملت همیشه در صحنه و بصیر ایران اسلامی باید خانه بیماران «ای بی» را بشناسند و در کمک به ایشان از یکدیگر سبقت بگیرند.

 

استاد اخلاق حوزه های علمیه ضمن قدردانی از کادر اجرایی، درمانی، خدماتی خانه بیماران «ای بی» با طرح سؤالی اظهارداشت: آیا رنج، ناراحتی، تنگنا، بیماری، مشکلات اقتصادی، مشکلات جسمی در جهان امروز و دیروز، مخصوص یک جمعیت خاصی بوده؟ یا اینکه این موارد عمومیت دارد؟ آیا این موارد فقط مخصوص مؤمنان بوده یا اینکه غیرمؤمنان نیز دچار این مشکلات می شده اند؟

ایشان ادامه داد: در مراجعه به آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) و تاریخ بشر، می بینیم این مشکلات و رنج ها کلاً به تمام نوع بشر هجوم می آورده و به قول امیرالمؤمنین(ع) «در جهان از همه طرف تیر بلا می بارد» و هدف این تیرها یک جمعیت خاص نیستند بلکه انسان ها هستند.

 

این مترجم و محقق نهج البلاغه بیان داشت: کسانی که دین و ایمان و تکیه گاهی مثل پروردگار مهربان عالم ندارند، نمی توانند عمق و حقیقت مشکلات و بلایا را درک کنند، اما کسی که اهل خدا و وحی و ائمه(ع) است می داند و یقین دارد که اگر مشکلی سراغش آمده، از هر نوعی که باشد، پروردگار عالم این مشکل را برای او، هم در دنیا و هم در آخرت، تبدیل به یک نعمت دائم ،ابدی و همیشگی خواهد کرد.

استاد حوزه های علمیه تأکید کرد: خداوند در قرآن نسبت به انواع مشکلات، 103 بار، دعوت به استقامت و حوصله و صبر کرده اند، و لذا سعی کنید فشار مشکلات شما را از وعده های پروردگار و محبت هایش جدا نکند.

 

وی افزود: پروردگار عالم محال است که بنده اش را از روی مصلحت، به مشکلی بربیندازد درحالی که این مشکل را در قیامت برای آن بنده جبران نکند، لذا می بینیم که تمام مؤمنین در طول تاریخ در برابر مشکلات، به خدا دلگرمی داشته اند و در آخرت کار به جایی می رسد که عموم مردم آرزو می کنند که ای کاش در دنیا مثل بعضی از مؤمنین دچار مشکلاتی می شدند و از این ای کاش ها در قیامت زیاد است.

 

استاد انصاریان ابراز داشت: کسی که به خداوند اعتقاد و اعتماد دارد تحمل مشکلات برایش آسان است، چرا که وعده خداوند در قرآن را دیده که فرموده اند: «ان مع العسر یسرا»، حتی خداوند تکرار کرده اند که: « فان مع العسر یسری!»  یعنی بنده من،  قطعاً بدان که من این سختی ها را به پایت حساب خواهم کرد! مثل اباعبدلله الحسین(ع) در آن لحظاتی که تمام یاران باوفایش را در جلوی رویش شهید می کردند، می فرمود خداوندا خوشحالم که آنها را به پای من حساب میکنی!

 

این محقق و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: با عنایت به این موارد، مشکلات را می شود با تکیه به وعده های خداوند در درون خود بشکنیم، یکی از پیامبران اولوالعزم(ع) رو به پروردگار عرضه داشتند: خدایا! کجا می توانیم آنگونه به تو نزدیک شویم که بینمان فاصله ای نباشد؟ خداوند فرمودند؛ کنار بستر بیمار مؤمن! من همیشه آنجا هستم.

 

استاد حوزه های علمیه بیان داشت: نزدیک ترین مرحله به خدا در عیادت و پرستاری از بیمار است و نزدیک ترین مکان به خدا، خانه  بیماران مؤمن است، از طرفی این افراد مؤمن زندگی خیلی شادی دارند. کسی که مؤمن است مشکلات برایش خرد کننده نیست چون می داند خداوند او را می بیند و می داند که بر او چه می گذرد.

این مفسرّ قرآن کریم خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) وقتی فرزندش علی اکبر(ع) به شهادت رسید، فرمودند: «خدایا این داغ به این خاطر که جلوی چشم تو برایم اتفاق افتاده برایم آسان است. چون قیامت برایم جبران خواهی کرد».

 

استاد انصاریان در پایان سخنان خود تأکید کرد: بالاترین بلایا برای انبیاء و امامان بوده، بعد از آنها مؤمنان درجه بالا و پس از آنها مابقی مؤمنین، بلا بین همه تقسیم شده است، حال یک نفر داغ می بیند، یک نفر بیمار می شود، یک نفر زمین می خورد، این جریان عام است ولی در این جریان عام کسانی که خوب با آن برخورد می کنند اهل ایمان اند و لحظه و به لحظه مشکلات آنها برایشان در قیامت پاداش خواهد بود، زیرا رضایت از خدا بالاترین مرتبه است و کسی که از خدا راضی باشد قطعاً خداوند نیز از او راضی خواهد بود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین هاشمی گلپایگانی، رئیس خانه بیماران پروانه ای ایران «ای بی» گزارشی از فعالیت های این مرکز مردم نهاد ارائه کرد.

 

بیماران «پروانه ای» را بیشتر بشناسید

بیماری «EB» یا «پروانه ای» بیماری دردناک و نادری است که مانند باقی جهان، در کشور ما نیز وجود دارد. بیماری که فرد مبتلا به آن با دشواریهای زیادی در زندگی روبرو خواهد بود و البته این بیماری مسری و واگیردار نیست.

«پروانه ای شدن» همیشه به معنی فضای عاشقانه و رمانتیک نیست. گاهی زخم های همین پروانه ای شدن زندگی را روز به روز سخت تر می کند. زخم هایی که هیچ گاه التیام پیدا نخواهند کرد و همواره بر تن خواهند ماند. بیماری «پروانه ای» با نام بین المللی «EB» بیماری خاص و دردناکی است که ناشی یک جهش ژنتیکی است که از بدو تولد تا پایان عمر همراه بیمار خواهد بود و هیچ التیامی برایش وجود ندارد. مگر آنکه بتوان با شیوه های گوناگون و پرهزینه از افزایش و دشواری های آن کاست. با تأسیس خانه بیماران «ای بی» و تلاش برای بهبود وضعیت آنها زمان مناسبی است که این بیماری نادر و سخت را بیشتر بشناسیم و برای مرهم و کاهش درد مبتلایان آن کاری انجام دهیم.

 

«اپیدرمولیز بولوسا» با نام اختصاری «EB» یک بیماری ارثی در بافت های پوستی است که در پوست و غشای مخاطی ایجاد تاول می کند. این بیماری به دلیل نازک شدن پوست و آسیب پذیری آن به بالهای پروانه تشبیه می شود، و در ایران با نام بیماری « پروانه ای» شناخته شده است. شیوع این بیماری به صورت ارثی و یک در ۵۰ هزار نفر است. شدت آن نیز از ملایم تا کشنده است. به طوری که ممکن است بسیاری از بافت های حساس بدن را از بین ببرد. «ای بی» یا پروانه ای به هیچ قومیت خاصی تعلق ندارد و در تمام نقاط جهان رخ می دهد و به طور مساوی بر مردان و زنان اثر می کند. یکی از مهم ترین علل بیماری «ای بی» ازدواج های فامیلی است. بسیاری از کودکان پروانه ای از پدر و مادری متولد شده اند که ازدواج فامیلی داشته اند. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که کسانی که ازدواج فامیلی انجام می دهند حتماَ بعد از آزمایش های ژنتیکی اقدام به بارداری نمایند.

 

دردی که با سوختگی حاد می توان مقایسه شود

در «ای بی» پوست به شدت حساس و شکننده خواهد شد به طوری که کوچکترین خراش یا آسیبی موجب تاول های عذاب آور و عفونت های زیادی برای بیمار شود. اما به هیچ وجه واگیر ندارد. پوست انسان شامل دو لایه است. لایه خارجی که روی پوست است و لایه داخلی که زیر قرار دارد. در افراد سالم کلاژن بین این دو لایه وجود دارد که مانع از حرکت های اصطکاکی این دو لایه روی هم می شود. اما در افراد مبتلا به این بیماری پروتئین کلاژن وجود ندارد و کوچکترین چیزی مانند مالیدن دست باعث ایجاد این اصطکاک و تاول و زخم های دردناک می شود به طوری که درد ناشی از آن با سوختگی درجه ۳ که در آن تمام لایه های پوست تخریب شده است مقایسه می شود. «ای بی» هیچ درمانی ندارد و فقط می توان با مراقبت های ویژه از جمله خوراک های غذایی و پانسمان های خاص میزان زخم های آن کاست. اما گاهی ممکن است یک بیمار نتواند از شدت جراحات حتی یک لباس بر تن کند و گاه ممکن است شدت یک بیماری منجر به از دست رفتن قسمتی از اعضای بدن مانند دست ها و یا پاها و یا در نهایت منجر به مرگ بیمار شود.

 

بیمار «ای بی» ماهیان ۲.۵ میلیون هزینه دارد

هزینه یک بیمار «ای بی» بسیار زیاد است که صرف چیزهایی می شود که اصلاً به چشم نمی آید. «ای بی»ها حداقل ماهیانه ۲.۵ میلیون تومان خرج دارند. مثلاً پانسیمان به قطع A۴ حدود ۲۵۰ هزارتومان است که تا ۴۸ ساعت قابل استفاده است و بعد از آن باید تعویض شود. یک بیمار «ای بی» به دلیل زخم های بسیار زیادی که دارد لباس هایش مدام شسته می شود و زود از بین می رود. حمام این بیمار دو یا سه ساعت طول می کشد.

این خانه به کمک مردم نیاز دارد نیکوکاران و خیرین، نهادها و سازمان های مسئول می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق راه های ارتباطی ذیل به خانه بیماران پروانه ای ایران اهدا کنند.

 

Insta : @EB_HOME

Telegram: @EB_HOME

Website: ebhome.ir

Tel: 021 88 61 39 77

 

آدرس: تهران، بزرگراه همت (شرق به غرب)، ورودی خیابان شیخ بهایی، نبش خیابان برزیل غربی، پلاک ۱۶۴

شماره حساب بانک ملت شعبه ونک پارک، کد ۶۵۲۵۰

۷۸۳۰۰۰۰۰۹۰

شماره کارت

۶۱۰۴۳۳۷۶۵۰۵۴۵۸۰۷

شماره شبا

IR070120020000007830000090

انتهای پیام /


منبع : پایگاه عرفان
 • دیدار
 • حضرت استاد انصاریان
 • بیماران پروانه ای
 • خانه ای بی
 •   983
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

        گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در مسجد جامع آل ...
        گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه هدایت ...
        استاد انصاریان: دعا عامِل رفع گرفتاری‌ها، سختی‌ها و ...
        مدیر کتابخانه تخصصی امام سجاد(ع)؛ بیش از 700 نسخه خطی ...
        در آستانه ولادت حضرت امام سجاد علیه السلام؛ تفسیر و ...
        استاد انصاریان تبیین کرد: خداوند در چه صورتی چشم و گوش ...
        نگاهی به کتاب «تواضع و آثار آن» اثر استاد انصاریان
        اعلام برنامه سخنرانی استاد انصاریان درماه شعبان ...
        استاد انصاریان: کنار اسلام دین‌سازی نکنید/ داروی حل ...
        استاد انصاریان: لقمه حلال نسخه شفابخش همه بیماری ها و ...

  بیشترین بازدید این مجموعه

        کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
        متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
        متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
        عکس/ پرچم گنبد حرم مطهر امام حسین(ع)
        مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
        استاد انصاریان: لقمه حلال نسخه شفابخش همه بیماری ها و ...
        استاد انصاریان: کنار اسلام دین‌سازی نکنید/ داروی حل ...
        اعلام برنامه سخنرانی استاد انصاریان درماه شعبان ...
        نگاهی به کتاب «تواضع و آثار آن» اثر استاد انصاریان
        استاد انصاریان: دعا عامِل رفع گرفتاری‌ها، سختی‌ها و ...

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز