فارسی
سه شنبه 04 تير 1398 - الثلاثاء 21 شوال 1440
  2615
  0
  0

استاد انصاریان: روحانیان و عالمان دینی، ایتام آل محمد(ص) را از شر دشمنان حق حفظ کنند

استاد انصاریان: روحانیان و عالمان دینی، ایتام آل محمد(ص) را از شر دشمنان حق حفظ کنند

 

استاد حسین انصاریان فرمودند: روحانیان و عالمان دینی در غیبت کبری موظفند تا ایتام آل محمد(ص) و اهل‌بیت معصومین(ع) را ازتبلیغات ضد دینی و پایگاه‌های اطلاع رسانی بهائیت، برهمنی‌ها، زرتشتی‌ها، اومانیسم‌ها و ماهواره‌ها حفظ کنند.

حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند: (( دست کشیدن بر سر یتیمی که پدرش را از دست داده است، به ازای هر موی وی، ثوابی به آن فرد می‌رسد))  یتیمی که پیغمبر و امامانش از دنیا رفته‌اند و دوازدهمین امامشان نیز غایب است، در محافظت از اشرار اولویت دارند.

استاد حسین انصاریان شب گذشته در نخستین جلسه از سخنرانی‌های دهه دوم ماه شعبان که در حسینیه رستگاران تهران برگزار شد، اظهار داشتند: از نشانه‌های حضرت حق این است که هیچ تردید و شکی در حریم پاک او راه ندارد؛ تردید و شک کلنگی است که می‌تواند بسیاری از ساختمان‌های ساخته شده فکری و نظری را خراب کند.

ایشان با بیان این‌که شک و تردید فرد در موضوعات مختلف نشان‌دهنده علم اوست، فرمودند: افراد به سبب نیافتن دلیل متقن در موضوعات، به شک و تردید افتاده و به دنبال ادله استواری برای آن موضوعات می‌پردازند. در نهایت نیز به سبب ادله‌ای که جمع می‌آورند، پی به صحت و بطلان موضوع مربوطه می‌برند.

استاد انصاریان ابراز کردند: کسی که پس از بررسی ادله، توجیهی برای شک و تردید در موضوعی نمی‌بیند، پی به حق بودن آن مطلب می‌برد؛ در چنین شرایطی اگر به آن موضوع اعتقاد یابد، فرد منصفی است و در غیر این‌صورت که بی دلیل موضوعی را رد کند، انصاف خود را زیر سؤال می‌برد.

ایشان با بیان این‌که پروردگار عالم در ابتدای قرآن اعلام کرده که شکی در این کتاب وجود ندارد، خاطرنشان کردند: قرآن کریم از جنس تردید و شک پاک است چراکه پیکره و حقایق قرآن دلیلی بر حق بودن آن است.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر این‌که جای جای قرآن دلیلی بر حق بودن قرآن است، افزودند: عدالت حقیقتی مثبت و واقعیتی روشن است که خود حقانیت خود را ثابت می‌کند؛ اما چنانچه کسی خلاف عدالت را بنگرد، متوجه افراط‌ها و تفریط‌ها می‌شود. آیه‌ای که خداوند در آن فرمان به عدالت می‌دهد، خود حق است و دعوت به حق می‌کند اما کسی که به این حق تردید داشته باشد، ذهن وی دچار ایراد و افراط و تفریط است.

ایشان یادآور شدند: احدی نسبت به حقانیت احسان و نیوکاری تردیدی ندارد؛ مطلبی که حق باشد، هیچ کس در عالم امکان نسبت به آن تردید نخواهد داشت و اگر کسی به آن شک کند، خود دچار مشکل است. قرآن کریم حق است چون جای تردید و شکی ندارد و هرکسی به دنبال برهان بگردد، هیچ دلیلی مبنی بر باطل بودن این کتاب شریف نخواهد داشت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کردند: خدا خود دلیلی بر حق بودنش است زیرا چنانچه نقص و ضعفی داشت، باید در ذات، صفات و خلقتش اشکالاتی یافت می‌شد؛ اگر کسی گلبرگی را نظاره کند که چه لطافت و نظمی در پس ایجادش بوده است، پی به خالقی قادر و توانا خواهد برد.

استاد انصاریان با بیان این‌که انواع تنوعات در عالم، تنها دلیلی بر قدرت بی نهایت و وجود با عظمت خدای متعال هستند، ادامه دادند: فرهنگ ناب و خاص اهل‌بیت معصومین(ع) هم حق است که اگر کسی بتواند تنها بخشی از 30 جلد وسائل الشیعه را با دقت بر ظرافت‌های بسیار آن مطالعه کند، هیچ دلیلی بر بطلان این مطالب عالی نخواهد برد. بنابراین صدور مطالب حق از ائمه معصومین(ع) نیز دلیلی بر حق بودن ایشان است.

ایشان با بیان این‌که قرآن مجید و روایات ائمه معصومین(ع) کوتاه‌ترین راه برای رسیدن عبد به حق هستند، گفتند: هر انسان منصفی از باطل نفرت دارد و در پی حق می‌گردد؛ خداوند متعال می‌فرمایند «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إَلاَّ خَسَارًا ؛ و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى‏كنيم ولی ستمگران را جز زيان نمى‏افزايد» افراد غیر منصف حتی لیاقت شنیدن نصف آیه‌ای را هم نداشته و نسبت به قرآن عصبانی هستند که این به دلیل روح آلوده  و ستمگر آنان است.

حضرت استاد انصاریان تصریح کردند: کمونیستی که بدترین افیون برای بشر بود، به سرعت رو به زوال رفت و نابود شد اما دین و اعتقادی که حق باشد، هزاران سال هم که از آن بگذرد، باقی می‌ماند و روز به روز به معتقدانش افزوده می‌شود.

ایشان فرمودند: قرآن، پیامبر اکرم(ص)، ائمه معصومین(ع) و تمامی احادیث این بزرگواران حق است اما جهان از 300 سال پیش تمام توان خود را برای کوباندن این حق متمرکز کرده‌اند؛ زیرا درک کرده‌اند که حق در تمام شؤون زندگی با کفر مزاحمت دارد به این معنا که اگر همه ملت‌ها اهل قرآن و فرهنگ اهل‌بیت(ع) شوند، میدانی برای جولان کفار نخواهد ماند.

ایشان خاطرنشان کردند: روحانیان و عالمان دینی در غیبت کبری موظفند تا ایتام آل محمد(ص) و اهل‌بیت معصومین(ع) را از تبلیغات ضد دینی و نیز از پایگاه‌های اطلاع رسانی بهائیت، برهمنی‌ها، زرتشتی‌ها، اومانیسم‌ها و ماهواره‌ها حفظ کنند؛ حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند، دست کشیدن بر سر یتیمی که پدرش را از دست داده است، به ازای هر موی وی، ثوابی به آن فرد می‌رسد؛ یتیمی که پیغمبر و امامانش از دنیا رفته‌اند و دوازدهمین امامشان نیز غایب است، در محافظت از اشرار اولویت دارند.

 


منبع : پایگاه عرفان
 • اهلبیت
 • روحانی
 • دشمن
 • غیبت
 • عدالت
 •   2615
    0
    0
  امتیاز شما به این مطلب ؟

  آخرین مطالب

        استاد انصاریان: کسی حق ندارد زن را کوچک بشمارد/ انسان ...
        استاد انصاریان: اصلاح جامعه هیچ راهی جز خدایی کردن ...
        گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در مراسم سالگرد ...
        سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی(ره) در مسجد اعظم ...
        عقوبت کوچک شمردن گناهان از نگاه حضرت استاد انصاریان
        استاد انصاریان: تباهی اعمال به واسطه بداخلاقی/ درهای ...
        استاد انصاریان: مهار همه چیز، به دست اهل توحید/ کنار ...
        استاد انصاریان: چگونه در مدار بندگی قرار بگیریم؟/ ...
        استاد انصاریان: خداوند منتظر بازگشت و پشیمانی بندگان ...
        مفسّر برجسته قرآن کریم: گوناگونی خلقت؛ جلوه‌گر ...

  بیشترین بازدید این مجموعه

        کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
        متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
        متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
        متن سخنرانی مراسم احیاء شب بیست و یکم استاد انصاریان + ...
        متن سخنرانی مراسم احیاء شب بیست و سوم استاد انصاریان + ...
        مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
        با همکاری رسانه ملی؛ پوشش سخنرانی‌های حضرت استاد ...
        استاد انصاریان: دعا در چه صورتی مستجاب می‌شود؟
        استاد انصاریان؛ نگاه خاص خدا به ماه رمضان آن را از سایر ...
        عقوبت کوچک شمردن گناهان از نگاه حضرت استاد انصاریان

   
  نظرات کاربر
  پر بازدید ترین مطالب سال
  پر بازدید ترین مطالب ماه
  پر بازدید ترین مطالب روز