فارسی
سه شنبه 06 فروردين 1398 - الثلاثاء 19 رجب 1440
  3887
  0
  0

اسلام بدون اهل بیت(ع) بت پرستی مدرن است + گزارش تصویری سخنرانی حضرت استاد انصاریان در بیت آیت الله العظمی وحید خراسانی

 اسلام بدون اهل بیت(ع) بت پرستی مدرن است  + گزارش تصویری سخنرانی حضرت استاد انصاریان در بیت آیت الله العظمی وحید خراسانی

حضرت استاد انصاریان در روز شهادت حضرت  امام هادی(ع) در مراسمی که از سوی حضرت آیت‌الله‌العظمی وحید‌خراسانی در حسینیه فاطمیه برگزار گردید بیان داشتند: ائمه طاهرین ما برای بیگانگان از آیات قرآن و زیارت جامعه کبیره شناخته نمی‌شوند و طلاب علوم دینی باید با شناخت اهل بیت(علیهم السلام)و تفکرات آنان از طریق آیات و روایات و زیارت جامعه کبیره و انتقال آسان مفاهیم آن با زبان ساده و قابل فهم برای عموم مردم موجب رشد و آگهی مردم شوند؛ چرا که تعطیل کردن این کار در برابر حضرت حق موجب مسئولیت می‌شود.

معاد، توحید خالص، حرام و حلال الهی، مسائل اخلاقی و ... را باید فقط از ناحیه این بزرگوارن گرفت که آن هم فقط از طریق معرفت به علوم آنها قابل حصول است.

معظم‌له خاطر نشان کردند: بدون تمسک به کشتی اهل بیت(علیهم السلام) غرق شدن در فساد دنیا و  دوزخ آخرت قطعی است؛ زیرا اسلام غیر اهل بیت اسلام نیست بلکه یک فرهنگ ساخت زمینیان است که بعد از درگذشت وجود مبارک پیغمبر(ص) به صورت بت‌پرستی مدرن پایه گذاری شد. کفار مکه وقتی متوجه شدند که  دیگر زمینه بازگشت 360 بت مکه وجود ندارداز  راهکار علم کردن بت زنده استفاده کردند .

ایشان در ادامه فرمودند: خداوند متعال به ما امر نموده است که  دین، توحید خالص، معاد، مسائل عالی اخلاقی، فردی، اجتماعی، خانوادگی، دنیایی، آخرتی، مادی و معنوی را از ائمه طاهرین فرا بگیریم چرا که با توجه به آیات و روایات همچنین زیارت جامعه کبیره که یادگار حضرت امام هادی است این بزرگواران هدایت‌گر واقعی مردم بودند ولی  کسانی که امامت را جعل کردند به خدا شرک ورزیدند و ظلم عظیمی را انجام دادند که این ظلم از رحلت رسول گرامی(ص) تا هم اکنون جبران نشده و روز به روز هم به امت اسلام صدمه زده است.  ظالمین با این ظلم عظیمشان کل مردم شرق و غرب را محروم از اهل بیت(علیهم السلام) کردند و گناه آنان در گذشته عالم نمونه نداشته است.

ایشان فرمودند: معرفت به اهل بیت از اصول دین است و حقیقت دین را نشان می‌دهد و هستی متکی به معنویت ائمه(علیهم‌السلام) است و قیامت روشنایی خود را از وجود مبارک اهل بیت (علیهم السلام)گرفته است.

حضرت استاد انصاریان با اشاره به روایات بر این حقیقت تکیه نمودند که وجود مقدس اهل بیت در موقعیت های مختلف به دنبال هدایت مردم بودند و و دوست و دشمن بر سفره کرامتشان متنعم بودند.

ایشان با اشاره به این مطلب که در دوران نوجوانی هنگامی حضرت آیت الله العظمی وحید  خراسانی در تهران می کردند مکرر پای منبر ایشان حاضر میشدم و این مطلب را در مسجد حاج ابوالفتح تهران از این مرجع بزرگ شنیدم که وقتی وجود مبارک سیدالشهدا قصد میدان نمودند لباسی نو و قیمتی را پوشیدند و وقتی خواهر بزرگوارشان علت را جویا شدند فرمودند نمی خواهم کسانی که لباس های مرا غارت می کنند دست خالی باشند . کرامتی ما فوق تصور بشر که ما از فهم و درک حقیقت آن عاجزیم.

معظم له به روایتی از ابو هاشم جعفری نسبت به کرامت مادی و معنوی حضرت امام عادی علیه السلام اشاره نمودند و فرمودند ابوهاشم جعفری می گوید:

به شدّت تنگدست بودم؛ لذا به منزل امام هادی علیه السلام روانه شدم. بعد از آنکه امام به من اجازه ورود داد، در حضورشان نشستم. حضرت فرمود: ابوهاشم! شکر کدام یک از نعمت های خداوند عزیز و جلیل را می خواهی به جا آوری؟

من سرافکنده و خاموش شدم و نمی دانستم چه بگویم. بعد امام فرمود: «خداوند، ایمان را روزی تو کرد و به وسیله آن بدنت را بر آتش، حرام و تندرستی را نصیبت نمود و به واسطه آن، تو را بر طاعت یاری کرد و قناعت را به تو داد و از این راه از تبذّل باز داشت. سپس آن حضرت با کرامت مادی خود گره از کار او گشودند . مانند ابوهاشم ها می دانند که در همه کارها باید به اهل بیت متوسل شد چه گره های معنوی و فکری و چه مشکلات مادی و  دنیایی .


منبع : پایگاه عرفان
  3887
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      استاد انصاریان: کنار اسلام دین‌سازی نکنید/ داروی حل ...
      استاد انصاریان: لقمه حلال نسخه شفابخش همه بیماری ها و ...
      معرفی کتاب ارزشمند «سیمای نیکان» اثر استاد انصاریان
      مراسم عزاداری امام هادی(ع) در مؤسسه دارالعرفان ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در اختتامیه ...
      استاد انصاریان؛ امروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین(ع) ...
      استاد انصاریان: توحید نخستین منبع اتصال به خیر و نور/ ...
      گزارش تصویری/حضور استاد انصاریان در کنگره بزرگداشت ...
      استاد انصاریان: قلبی که با طهارت است و رفعت دارد؛ وحی ...
      استاد انصاریان: انسان گوهر گران‌بهای دریای خلقت/ قرآن ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      شعر مولوی ‌اهل‌سنت برای‌ حضرت ‌زهرا (س)
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان پیرامون امام ...
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)؛ سخنرانی استاد ...
      استاد انصاریان: انسان گوهر گران‌بهای دریای خلقت/ قرآن ...
      استاد انصاریان؛ امروز جهان تشنه عدالت امیرالمؤمنین(ع) ...
      معرفی کتاب ارزشمند «سیمای نیکان» اثر استاد انصاریان
      استاد انصاریان: کنار اسلام دین‌سازی نکنید/ داروی حل ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز