فارسی
جمعه 06 ارديبهشت 1398 - الجمعة 20 شعبان 1440
  1703
  0
  0

 اقلیت مسلمان اسپانیا از آموزش‌های دینی محرومند

 اقلیت مسلمان اسپانیا از آموزش‌های دینی محرومند

 

گروه بین‌الملل: ۹۰ درصد از دانش‌آموزان مسلمان که در مدارس اسپانیا ثبت‌نام کرده‌اند هیچ‌گونه دسترسی به کلاس‌های تعالیم دینی ندارند.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»، اتحادیه جوامع اسلامی اسپانیا دیروز با انتشار بیانیه‌ای از کمبود آموزش‌های اسلامی برای این اقلیت دینی و نسل جوان مسلمان خبر داد.
بنابر مطالعه آماری جمعیت مسلمانان اسپانیا که از سوی اتحادیه جوامع اسلامی صورت گرفته، تنها در برخی نواحی مثل آندلس، آراگون، منطقه باسک، جزایر قناری، سبته و ملیلیه آموزش اسلامی مقدماتی در مدارس ابتدایی ارائه می‌شود.
در همین مناطق هم محدودیت‌های زیادی وجود دارد. بیش از 6 هزار دانش‌آموز مسلمان در منطقه باسک هستند که حدود 5 هزار نفر آن‌ها مهاجر و هزار نفر اسپانیایی هستند. با این حال، تنها 2 مدرس آموزش اسلامی در مقطع ابتدایی برای این تعداد دانش‌آموز وجود دارد.
این در حالی است که از هر 10 مدرس آموزش اسلامی 9 نفر بیکار هستند.
در مجموع حدود 275 هزار دانش‌آموز مسلمان در اسپانیا زندگی می‌کنند و با توجه به تراکم تعداد دانش‌آموزان مسلمان در مقاطع ابتدایی و راهنمایی در مناطق کاتالونیا، مادرید، والنسیا، جزایر بالئاری، لاریوخا، مورسیا و کاستیا لامانچا، این مناطق نیاز به ارائه آموزش‌های اسلامی برای دانش‌آموزان دارند.
بنابر گزارش اتحادیه جوامع اسلامی اسپانیا، مسلمانان حدود 4 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند که 60 درصد مهاجر و 40 درصد اسپانیایی هستند.
بیشتر مسلمانان اسپانیا مراکشی‌تبار هستند با این حال جمعیت قابل توجهی از مسلمانان پاکستانی و سنگالی نیز در شهرهایی مانند بارسلونا، والنسیا و لگرنیو زندگی می‌کنند.


منبع : پایگاه عرفان
  1703
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخر المقالات

      السنّة والبدعة
      لماذا تُنسَب الشيعة لابن سبأ ؟
      هل الدعوة لإزالة ذهب القباب عُمَرِيَةُ المنشأ فعلاً ؟
      القدرة المطلقة وإحياء الموتى
      ما هو الفرق بين بيعة الناس لعلي و بيعة الناس للخلفاء ؟
      ضرورة وحدة الأمة الإسلامیة
      علاقة الشیعة الامامیة بالغلاة
      لماذا ولد علي عليه السلام في الكعبة ؟!
      ما حكم الأكل من العقيقة لمن يعق عن نفسه؟
      ما حكم التوضؤ للصلاة قبل دخول الوقت؟ و هل تصح الصلاة ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز