فارسی
سه شنبه 03 ارديبهشت 1398 - الثلاثاء 17 شعبان 1440
  1679
  0
  0

مرکز مطالعات پیو: اسلام تا سال ۲۰۷۰ از مسیحیت پیشی می‌گیرد

مرکز مطالعات پیو: اسلام تا سال ۲۰۷۰ از مسیحیت پیشی می‌گیرد

 

گروه بین‌الملل: نتایج تحقیقات منتشر شده از سوی مرکز مطالعات آمریکایی پیو نشان می‌دهد که شمار مسلمانان روز به روز در حال افزایش بوده به‌طوری‌که تا سال ۲۰۵۰ تعداد آنان با تعداد مسیحیان برابر و تا سال ۲۰۷۰ اسلام از مسیحیت پیشی خواهد گرفت.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری Maghrebnaute، مرکز مطالعات پیو در این باره گزارش داد: در سال 2050 تعداد مسلمانان و مسیحیان جهان برابر خواهد شد و تا سال 2070 تعداد مسلمانان از مسیحیان بیشتر خواهد بود.

در این گزارش ذکر شده است: در طول چهار دهه آینده مسیحیت پر‌جمعیت‌ترین دین خواهد بود اما تعداد مسلمانان نسبت به پیروان سایر ادیان افزایش خواهد یافت.
مطالعه مذکور به میزان زاد و ولد پیروان ادیان مختلف و گرایش‌های دینی آنان استناد و اعلام کرد، اگر تغییرات جمعیتی به این شکل ادامه پیدا کند کل جمعیت جهان در سال 2050 حدود 9.3 میلیارد نفر خواهد شد که از این میزان، تعداد مسلمانان با 2.8 میلیارد نفر به 30 درصد از کل جمعیت خواهد رسید اما مسیحیان با 2.92 میلیارد نفر جمعیت، بر میزان 32 درصدی کنونی خود خواهند ماند.
قابل توجه آن است که اروپا تنها مکانی است که جمعیت آن تا سال 2050 از 553 میلیون نفر به 454 نفر کاهش خواهد یافت و تعداد ساکنان آمریکا نیز تا زمان مشابه؛ به دو سوم تعداد کنونی خواهد رسید.
آخرین آمارهای موجود در سال 2010 نشان می‌دهد که تعداد یهودیان 13 میلیون و 860 هزار نفر است اما انتظار می‌رود تا سال 2050 به 16 میلیون و 90 هزار نفر افزایش یابد.
از مهم‌ترین عوامل افزایش جمعیت مسلمانان، میزان زاد ولد است؛ طبق مطالعات انجام شده میانگین زاد ولد زنان مسلمانان 3.1، میزان زاد و ولد زنان مسیحی 2.7 و میزان زاد ولد زنان هندو 2.4 و زنان یهود 2.3 است.
تغییر گرایش‌های دینی پیروان مختلف نیز نشان می‌دهد که از سال 2010 تا سال 2050 حدود 106 میلیون نفر از مسیحیت روی گردان خواهند شد، و در مقابل تنها 40 میلیون تن به آن خواهند پیوست. علاوه بر آن انتظار می‌رود، یهودیت نیز 300 هزار نفر از پیروان خود را از دست بدهد و 3 میلیون نفر دین خود را تغییر داده و به اسلام بپیوندند.


منبع : ایکنا
  1679
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخر المقالات

      إنجازات متقدمة في نفق يمر بالقرب من مرقد الامام الحسين ...
      قائد الثورة الاسلامية: الحظر لن يؤثر كثيرا لو كان اداء ...
      استشهاد وإصابة 13 مواطناً بينهم أطفال بغارات للعدوان ...
      زعيم تنظيم "داعش" ابو بكر البغدادي ميت سريريا
      "كتائب القسام" توجه رسالة لكيان الاحتلال ...
      جماهير غفيرة تشارك في تشييع شهداء الجريمة الكبرى بحق ...
      رحيل مؤسس مراكز اسلامية شيعية في أوروبا وعضو الجمعية ...
      المغرب يصف موقف السعودية في انتخابات مستضيف كأس ...
      12 فريق يستقرون لاستهلال شهر شوال في مرتفعات جنوب ايران
      تقرير مصور/ إقامة صلاة عيد الفطر المبارك بإمامة قائد ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز