فارسی
يكشنبه 27 مرداد 1398 - الاحد 16 ذي الحجة 1440

  428
  0
  0

دولت چین استفاده از برقع را ممنوع کرد

دولت چین استفاده از برقع را ممنوع کرد

 

دولت چین در ادامه سیاست فشار خود بر مسلمانان منطقه سین کیانگ این کشور استفاده از برقع را برای زنان مسلمان در این منطقه ممنوع اعلام کرد

 

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دولت چین استفاده از هر گونه برقع را در استان خودمختار مسلمان نشین سین کیانگ واقع در شمال‌ غربی چین ممنوع اعلام کرده است.

 

اگرچه خبر فاقد زمان اجرای این قانون و نیز مجازات خاطیان از آن است اما انتشار این خبر نشان دهنده ادامه سیاست‌های سرکوبگرانه دولت چین در قبال مسلمانان این کشور دارد.

 

چندی پیش نیز دولت چین طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن برای ارسال هرگونه پیامک دینی و یا پیام اینترنتی که مضمونی دینی داشته باشد شهروندان مسلمان ساکن استان ترکستان این کشور مجبور به پرداخت جریمه نقدی شوند.

 

دولت چین مدعی است که این گونه پیام‌ها باعث از بین رفتن وحدت ملی و ضربه زدن به ملیت چینی می‌شود. با توجه به همین موضوع دولت می‌تواند از ارسال کنندگان چنین پیام‌هایی بین ۵ تا ۳۰ هزار یوآن (۳۰ هزار یوآن معادل ۵ هزار دلار می‌شود) دریافت کند.

 

چند ماه پیش نیز دولت چین در دوره جدیدی از اقدامات ضد اسلامی خود در منطقه ترکستان این کشور اعلام کرده است که باید تمام کلاس‌های قرآن و احکام خصوصی موجود در این منطقه تعطیل شود. 

به استناد رسانه‌های دولتی چین، دولت این کشور در آخرین اقدام خود ۲۶ کلاس خصوصی قرآن را کشف کرده است که در رابطه با آن ۳۵ نفر حبس شده‌اند. پلیس چین اعلام کرده است که با کشف این کلاس‌ها که اقدام به آموزش‌های دینی غیرقانونی می‌کرد‌‌ه‌اند ۱۹۰ کودک مسلمان چینی را از آموزش‌های زیان آور حفظ کرده است.

 

دولت چین از چندین سال گذشته با بیان اینکه هدف از اقدامات خود مقابله با گروه‌های تندرو و نیز تجزیه طلبان است دست به اقدامات ضد اسلامی فراوانی زده است که نمونه‌هایی از آن اعلام ممنوعیت روزه در ماه مبارک رمضان و مقرر کردن جریمه و مجازات برای آن بود.

 

همچنین زنان مسلمان چینی نیز از داشتن هرگونه حجاب اسلامی منع شده‌اند. در اقدامی عجیب‌تر دولت چین اعلام کرده است که دانش آموزان مسلمان نه تنها در محیط‌های اجتماعی بلکه در خانه نیز حق انجام هیچ گونه اعمال مذهبی ندارند و در صورت کشف این عمل آن‌ها نیز مور جریمه واقع خواهند شد.

 

 

 

گفتنی است آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع عالیقدر شیعیان چندی پیش با ابراز نگرانی و ناراحتی از اقدامات دولت چین نسبت به اعمال مذهبی مسلمانان گفتند: ما شدیداً از موضع کشور چین در این باره ناراحت و نگران هستیم. دولت چین که سالیان سال از منافع کشورهای اسلامی استفاده می‌نماید و از نظر اقتصادی و تجارت با مسلمانان جهان ارتباط تنگاتنگی دارد، چرا باید نسبت به مسلمانان سخت گیری نماید و مسلمانان در عمل به وظایف اسلامی مذهبی خود دچار مشکل باشند؟


منبع : خبر گزاری اهل بیت علیه السلام
  428
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      با هدف روشنگری پیرامون فرقه ضاله بهائیت؛ بیش از یکصد ...
      گزارش تصویری /سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه بیت ...
      به همت پایگاه erfan.ir، «ویژه نامه غدیر» در بستر فضای ...
      در آئین اختتام یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال؛ از ...
      گزارش تصویری / مراسم دعای عرفه در حسینیه هدایت تهران
      گفت‌وگو با استاد حسین انصاریان در حال و هوای روز عرفه/ ...
      مستند استاد انصاریان رونمایی می شود
       استاد انصاریان: هر کار حرام و هر معصیت و گناهی ...
      مراسم دعای عرفه با نوای استاد انصاریان
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در بیت مرحوم آیت ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      سخنرانی حضرت استاد حسین انصاریان پیرامون امام ...
      دعای عرفه را کجا بخوانیم؟
      از روز چهارشنبه دوم مردادماه: سخنرانی استاد حسین ...
      استاد انصاریان: خدای متعال خریدار قلب سلیم و خالی از ...
      بیانات استاد انصاریان در خصوص همسران ناسازگار و تندخو
      همزمان با ایام ذی الحجه، برنامه سخنرانی استاد ...
      مراسم دعای عرفه با نوای استاد انصاریان
      گفت‌وگو با استاد حسین انصاریان در حال و هوای روز عرفه/ ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز