فارسی
جمعه 09 اسفند 1398 - الجمعة 4 رجب 1441
  309
  0
  0

غدیر و بیان حقیقت

 

اعتقادمان این است همه خبرگزاری ها و رسانه های جمعی و مکتوبی و مجازی ازادانه عمل می کنند  و هیچ وابستگی به احزاب و گروه ها و حکومت هایی ندارند و سعی می کنند تا حقیقت را بازگو و به جهان انعکاس دهند همه ما بشریم و دور از شهوات و غرایز حیوانی، چرا که عاقل و بالغیم پس هیچ قومی بر قوم دیگر و هیچ نژادی بر نژاد دیگر برتری ندارد بهترین افراد باتقواترینشان هستند.

هر چه قلم به دست می گیرم و فکرم را به کار می بندم بیشتر به این نتیجه می رسم که واقعا نمی توانم درباره غدیر قلم فرسایی کنم تاب و توان و قدرت این کار از من بریده شده است با این قلم وتوان ناچیزم سعی می کنم اندکی بنویسم تا دلم ارام گیرد.

سخت است و تاریخ هم نشان داده نتوانسته از عهده این کار براید. فهمیدن و فهماندن این حقیقت برای همه مشکل است و شاید هم برخی ها نخواستند تا این حقیقت بازگو و بازسازی شود.

همه ادیان الهی اعتقاد به آخرالزمان داشته و دارند همه این ادیان الهی امده اند تا بتوانند حکومت الهی تشکیل دهند و فقط اندکی از پیامبران موفق به تشکیل حکومت شدند از جمله حضرت داوود(ع) حضرت سلیمان (ع) حضرت محمد(ص).

ادیان غیر الهی هم دنبال حکومت هستند بجز آنارشیسم، حاکمان همه شان قبل از مرگ، افرادی را برای جانشینی خود معرفی و یا پیشنهاد دادند. 

قرار دادها وتوافقات هایی در زمان ما هم صورت گرفته که اسم آنها را بنام آن مکان گذاشته اند این در زمان های دور هم رخ داده است مثل حاکمان مصر(کسانی که در دوران قدیم در مصر حکمرانی می کردند)، جنگ احد، غدیر خم، بالفور و اتفاقات بزرگ دیگر که در تاریخ ثبت و ضبط شده است.

همه این قراردادها همه ساله در سالروزشان رسانه ای می شوند حتی در سطح بین الملل، تنها اتفاق تاریخ که از همه آنها مهمتر هم است و رسانه ای نمی شود و گاهی هم رسانه ها از نزدیک شدند به آن واهمه دارند غدیر غم است.

این اصل که از اصول الهی است در میان اصل های دیگر به فراموشی سپرده شده است اتفاقات مربوط به جنگ یونان با ایران و دیگر وقایع تاریخ که مربوط به دوران هایی قبل از این اتفاق است فیلم ساخته می شود اما به این اصل پرداخته نمی شود. این اصلی است که در تاریخ 18 ذی الحجه سال دهم هجری قمری در منطقه ای بنام غدیر خم در کشور عربستان سعودی اتفاق افتاده است.

این واقعه بس عظیم و سرنوشت ساز زمانی بوقوع می پیوندد که در صحرای سوزان عربستان قبل از رحلت پیامبر اسلام رخ  می دهد چه اتفاق بزرگی است که همه کاروان ها را مجبور به تجمع می کنند و صبر می کنند تا آنهایی که عقب هستند برسند و آنهایی که جلو رفتند برگردند برای هیچ یک از احکام اسلام هیچ وقت چنین شرایط سختی نبود این چه حکمی است که اگر بازگو نشود مثل این می باشد در این 23 سال پیامبر اسلام هیچ کاری انجام نداده است.

کار بسیار سخت شد، برخی ها با صبوری منتظر این پیام مهم هستند و برخی ها هم دلواپسی عجیبی دارند برخی هم اعتراض نمودند که چرا هر چه او می گوید باید بگوییم باشد البته حق اعتراض داشتند و اعتراض هم کردند و پاسخ هم شنیدند اما برخی ها لجوج بودند و حرف پیامبرشان را حرف خدا نمی دانستند.

امر مهم این است: ای فرستاده ما، آنچرا که از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده ابلاغ کن، و اگر نکنی، پیام او را ابلاغ نکرده ای و خداوند تو را از مردم نگه می دارد، بی تردید خداوند گروه کافران را هدایت نمی کند.

این چه کار مهمی است که به این شکل با تهدید توأم با لطافت و محبت بیان شده است مسلما پیامبر از طریق کافران تهدید شده بود و خودش هم تردید در بیان این امر داشت که به این شکل تهدید آمیز ابلاغ شده است. 

پیامبری که این همه زحمت کشید تا توانست دین اسلام را پایه ریزی کند مسلما به دنبال ادامه این راه بعد از خود بود و به کسی می بایستی بسپارد که به او نزدیکتر، همفکر تر، با ایمان تر، با تقواتر و خداترس تر باشد و صد البته آن شخص هم مشخص شد و به او سپرد همه هم دیدند و بیعت کردند اما...

پیامبر اسلام خطبه شیوایی با حمد و ستایش خدا شروع کردند و همه جانشینانش را به اسم اعلام فرمودند تا منجی اخرالزمان را. همه شنیدن، و لبیک و تبریک گفتند. ما از این اصل غافل ماندیم می توانیم با الگو برداری از ان یک حکومت در خور و شأن انسان تشکیل دهیم. اگر ما این کار را نکنیم دیگران بعد از ما انجام خواهند داد.

امروزه برخی از حکومت ها اصل خویش را به هزاران سال قبل می بندند و با بهانه بی حرمتی قرار گرفتن مردم آن دین توسط برخی هاف دیگران را به کام مرگ می کشانند در حالی که یک الگوی مناسب و دقیق پیش پای مان افتاده و ما غافلیم.

همه ادیان اعتقاد به اخرالزمان داشته و دارند بخصوص دین اسلام و یهود اعتقادات مشترکی هم دارند مثل ذبح عظیم ، دعای ندبه و ... پس وظیفه اصلی و ذاتی رسانه ها و قلم بدستان، بازگو نمودن حقیقت به مردم است حقیقتی برگرفته از اصل نه حاکمان جبار و زورگو.

بیاییم برای جهانیان با رسانه های در اختیار این واقعیت تاریخی را بازگو کنیم تا شاید کار مفیدی برای بشریت انجام داده باشیم همه در مقابل یکدیگر مسئولیم چگونه می خواهیم دیگران از حقانیت ما دفاع کنند بیاییم ما هم نسبت به دیگران چنین مسئولیتی داشته باشیم. 

 

 

صمد قاسمی


منبع : سبطین
  309
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    معناشناسي ليله الرغائب
    ماه رجب در آثار استاد انصاریان
    امام هادی(ع) خورشید هدایت
    نگرش قرآنی امام هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره به امام ...
    دعا اسلحه مؤمن‏
    آخرت در كلام امام باقر (ع‏)
    جلوه‏اىی از اخلاق امام محمّد باقر (ع)
    اهمیت دعا
    حضرت زهرا(س) زنی که بهشت مشتاق اوست
    حماسه وجود اخلاقى حضرت زهرا عليها السلام‏ در تاريخ

بیشترین بازدید این مجموعه

      فِرَق اسلامی و مقایسه ای با عقاید شیعه
      دعا اسلحه مؤمن‏
      سركشى و تجاوز به حقوق ديگران‏
      شکر گزاری در قرآن
      اسم اعظمی که خضر نبی به علی(ع) آموخت
      اعمال ماه رجب
      اعمال لیله الرغائب
      معناشناسي ليله الرغائب
      این روش امیدوار بودن به رحمت خدا نیست!
      اسلام، دین سهولت

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز