فارسی
پنجشنبه 02 خرداد 1398 - الخميس 17 رمضان 1440
  757
  0
  0

مسلمانان اروپا براي دفاع از اسلام وارد شبكه‌هاي اجتماعي مي‌شوند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ انجمن مركزي شوراي مسلمانان سوئيس، از تاريخ 8 ژانويه در زوريخ مجموعه‌اي از كارگاه‌ها و سمينارهايي را جهت كمك به آموزش مسلمانان در راستاي كار با وسايل ارتباط جمعي با هدف ارايه تصويري واقعي از اسلام و مسلمانان برپا مي‌كند. اين انجمن كه در زبان فرانسه به "مجمع مركزي اسلامي سوئيس" (CCIS) معروف است، از ابتداي تشكيل خود در سوئيس در سال 2009 با انتقادات فراواني روبرو بوده است.

اين مجموعه كارگاه‌ها كه توسط اين انجمن برگزار شده است اولين دوره از چنين آموزش‌هاي ارتباط جمعي در اروپا است. "اوسكار برگمين" خبرنگار سوئيسي كه به اسلام گرويده و رئيس هيات مديره و مسئول روابط عمومي انجمن نيز هست، اين كلاس‌ها را سازماندهي كرده كه تا آخر ماه ژانويه ادامه دارند.

برگمين معتقد است كه بيشتر مردم اروپا تصوري كه از اسلام و مسلمانان دارند توسط پوشش رسانه‌ها شكل گرفته شده است. اين رسانه‌ها تقريبا هيچ‌گاه مسلمانان واقعي و فرهنگ اسلامي را نمايش نمي‌دهند و تصاوير نقاشي شده از انسان‌هايي خشمگين و نظاميان اسلحه به دست را به تصوير مي‌كشند.

خصومت با اسلام، نحوه برخورد با مسلمانان و كنار گذاشتن آنان از جريان اصلي جامعه اروپايي را توجيه مي‌كند ولي نكته ناراحت كننده اين است كه اين اتفاق يك امر عادي به نظر مي رسد كه نبايد اجازه داد چنين چيزي صورت بگيرد.

اين انجمن جهت معرفي مسلمانان، اندكي قبل از دستور منع ساخت مناره‌ها در سال 2009 در سوئيس بنا نهاده شده و شامل تعدادي از جوانان تازه به اسلام گرويده است.

ديگر گروه‌هاي مسلمان، از اين گروه تازه تاسيس با آغوش باز استقبال نكرده و تا هفته‌ها اعضاي آن توسط رسانه‌هاي سوئيس به عنوان "اصولگرايان تندرو" معرفي مي‌شدند. ولي اكنون اين تصور عوض شده است و انجمن در كنار ديگر گروه‌هاي اسلامي مشغول به فعاليت است.

 


منبع : ابنا
  757
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه

      کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      با افتتاح سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب؛ نشر ...
      توصیه های استاد انصاریان به دانش آموختگان جامعه ...
      در ماه مبارک رمضان؛ شهروندان تهرانی میزبان استاد ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه همدانی ...
      با همکاری رسانه ملی؛ پوشش سخنرانی‌های حضرت استاد ...
      شرایط پذیرش اعمال در ماه رمضان از نگاه استاد انصاریان/ ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز