فارسی
جمعه 24 آبان 1398 - الجمعة 18 ربيع الاول 1441
  8605
  1
  0

عتاب پیامبر اکرم (ص)

صبح ها در اصفهان ، منبری داشتم که در کنار زاینده رود برگزار می شد . چهار خانۀ بسیار بزرگ در کنار هم به اضافۀ پیاده رو برای جمعیت فرش می شد . رفت و آمد انبوه جمعیت مشکلاتی برای محله ایجاد کرده بود ، به این دلیل یکی ازهمسایه ها مرتب به بانی مجلس پرخاش می کرد و می گفت که این چه بساطی است که راه انداخته اید .
چند روز بعد همین شخص نزد بانی مجلس آمده ، خاضعانه در خواست کرد تا خانۀ او را نیز برای جمعیت فرش کنند . او گفت : « دیشب حضرت رسول الله (ص) به خواب چند نفر از اهل خانه آمده و خطاب کرده اند که به این مجلس چه کار دارید ؟ به جای کمک کردن مخالفت می کنید ؟ »
بدین ترتیب از آن پس ، هر ساله آن خانه در اختیار منبر و روضه است . یک روزخانواده ای به بانی مجلس مراجعه کرده ، ابراز داشتند : « از برکات این مجلس ، زن و دخترهای ما علاقمند شده اند که چادر به سر کنند . با این که وضع مالی خوبی داریم ، دوست داریم با پول شما چادر تهیه شود . » بانی با خوشحالی و روی باز پذیرفت و چند قواره چادری مرغوب خرید . آن را کادو کرد و به آنها هدیه داد .


منبع : منتشر شده توسط اسناد انقلاب اسلامي
  8605
  1
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    شیعه شدن استاد دانشگاه اهل کانادا توسط استاد انصاریان
    ولادت
    ثبت نام در مدرسه برهان
    درس خارج
    وسوسۀ شیطانی
    فضای باز سیاسی
    دستگیری و زندانی شدن
    انجمن حجتیۀ همدان
    تشییع جنازۀ آیت الله آخوند همدانی و تظاهرات مردم ...
    مسجد لاله زار تهران

بیشترین بازدید این مجموعه

      وسوسۀ شیطانی
      آشنایی با فعالیت های سیاسی
      جشن آزادی امام خمینی (ره)
      انجمن حجتیۀ همدان
      مسجد لاله زار تهران
      دستگیری و زندانی شدن
      برکت دعای ندبه
      آرامش و برکت منبر
      گزارش اداره اطلاعات شهربانی استان مرکز به اطلاعات ...
      گزارش ساواک به اداره اطلاعات شهربانی ، درباره سخنرانی ...

 
نظرات کاربر
ولی الله اسلامیه گرگان
درود بر استاد گرانقدر انصاریان پروردگار بر من منت نهاد با سایت شما امروز آشنا شدم من آدرس دقیق سایتی را که از کتابخانه میرداماد گرگان برایم پیام داده شد در سایت یا هو نوشتم ولی از آن چیزی ندیدم ولی سایت شما برایم ظاهر شد . من که از سایت شما خبر نداشتم ولی از آنجاییکه در تلویزیون مشتاق گفتارت بودم خداوند هم سایت شما را به من هدیه گرد در کامپوترم می توانم به تمام مطالب سایت شما دسترسی داشته باشم آب در کوزه و من تشنه لبا ن میگردم یار در خانه و من گرد جهان میگردم من که اطاق جدا از دیگران دارم ودر اطاقم هم تلویزیون هم رادیو و هم کامپیوتر دارم وحتی گوشی که پنج متر طول دارد بدون اینکه صدایی از اطاقم خارج شود هم تلویزیون هم رادیو هم کامپیوتر و گوشی خور دارد خداوند همه نمتها را به من داده من در خورد سالی از خدا می خواستم که به من شغلی دهد که وقت مطالعه داشته باشم من حال 68 سال دارم دبیر زبان انگلیسی بودم حالا باز نشسته ام به نان جویی که حضرت علی می خورد من هم می خورم قانع ام ولی شرمنده ام چون حضرت نان جو می خورد که با فقرا هماهنگ باشد ولی نانی که من خورم نانی هست کاک و از مخلوطی از سبوس و آرد جو و آرد گندم پنج دانه 0 400 هزار تومان آدرس پختش اصفهان است یعنی هر دانه که صد گرم هست که یک وعده من میشود معادل 800 تومان می شود پس یک کیلو می شود 8000 تومان خدا نگهدار شما و عزیزانی که در سایت شما زحمت می کشند
پاسخ
0     0
19 آذر 1394 ساعت 11:10 صبح
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز