فارسی
جمعه 06 ارديبهشت 1398 - الجمعة 20 شعبان 1440
  3092
  0
  0

هدایت کمکهای مردمی

 در سال 1365 از سوی هیئت مسلم بن عقیل ، برای ایام محرم به کاشان دعوت شده بودم . آنها می خواستند از اول محرم هر شب شام بدهند . گفتم : « چرا هر شب ؟ » گفتند : « مجالس دیگر نیز چنین می کنند ، در غیر این صورت مردم از شب هفتم – هشتم محرم می آیند . » گفتم : « این کار درستی نیست و هیچ لزومی ندارد با شام مردم را جمع کنید . فقط دو – سه شب شام بدهید ف کافی است . بقیۀ پولها را صرف کارهای عام المنفعه نمایید . خیالتان راحت باشد ، من به لطف خداوند مردم را به مجلس می کشانم . »
چهار – پنج سال به کاشان رفتم و با تشویق مردم و جمع آوری کمکهای مردمی و نیز با حمایت سرمایه داران تهرانی ، چند کار مهم را به انجام رساندم :
1- کنار حسینیه درمانگاه کوچکی بود . با خرید خانه های قدیمی بزرگ اطرافش ، درمانگاه جدیدی در پنج طبقه و با معماری سنتی اسلامی بنا کردیم که در استان اصفهان نمونه است .
2- طرف دیگر حسینیه ، خانه ای بسیار بزرگ و قدیمی بود . آن خانه خریداری شد و مدرسۀ بزرگی در آن بنا گردید که هم اکنون صدها دانش آموز دختر  در مقطع تحصیلی راهنمایی ، در آن مشغول تحصیل اند . دانش آموزان هر روز در حسینیه نماز جماعت می خوانند ، سپس دقایقی نیز به مسایل فقهی و شرعی گوش فرا می هند .
3- روبه روی حسینیه حمام کهنه ای بود که خریداری شد و بنا شد ساختمانی در آن بنا گردد که در یک قسمت صندوق قرض الحسنه و در قسمت دیگر کلاسهای مختلف آموزش دخترانه و نیز پسرانه ایجاد گردد .
اینها همه از آثار برکت حضرت سیدالشهداء (ع) است .


منبع : منتشر شده توسط اسناد انقلاب اسلامي
  3092
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخر المقالات

      السنّة والبدعة
      لماذا تُنسَب الشيعة لابن سبأ ؟
      هل الدعوة لإزالة ذهب القباب عُمَرِيَةُ المنشأ فعلاً ؟
      القدرة المطلقة وإحياء الموتى
      ما هو الفرق بين بيعة الناس لعلي و بيعة الناس للخلفاء ؟
      ضرورة وحدة الأمة الإسلامیة
      علاقة الشیعة الامامیة بالغلاة
      لماذا ولد علي عليه السلام في الكعبة ؟!
      ما حكم الأكل من العقيقة لمن يعق عن نفسه؟
      ما حكم التوضؤ للصلاة قبل دخول الوقت؟ و هل تصح الصلاة ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز