فارسی
سه شنبه 25 تير 1398 - الثلاثاء 13 ذي القعدة 1440
  2206
  3
  0

اولين سایت فارسی اخبار شيعيان يمن

  به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایکنا، پايگاه اينترنتی فارسی زبان پيگيری آخرين اخبار شيعيان يمن همزمان با سالگرد رحلت آيت الله بهجت راه اندازی شد.
 در روزهايی كه مصادف با اولين سالگرد رحلت ملكوتی مرجع عاليقدر جهان تشيع حضرت آيت الله شيخ محمدتقي بهجت است پايگاه اينترنتی فارسی زبان پيگيری آخرين اخبار يمن در راستای عمل به امر حضرت آيت الله بهجت مبنی بر لزوم پيگيری اخبار يمن توسط موسسه ثقلين مشهد رونمايی شد. حميد رابعی مسئول اين سايت با اعلام اين خبر تصريح كرد در بررسی وقايع منطقه "يمن" از ديدگاه روايات ائمه معصومين (ع) چندين حديث مستند وجود دارد كه نشان دهنده اهميت نقش تحولات اين كشور در عصر منتهی به ظهور حضرت حجت (عج) است.
وی خاطر نشان كرد طی ماههای اخير احاديث مربوط به يمن و سيد يمانی منشاء تحولات بسياری در اين كشور و ساير كشورهای منطقه بوده است كه لزوم بررسی و تحليل و پيگيری اخبار اين منطقه را بيش از پيش ضروری مي‌كند. رابعی در بخشی از سخنان خود تصريح كرد نيروی هوائی عربستان سعودی با حملات متعدد و بمبارانهای زياد مناطق شيعه نشين يمن طی ماههای گذشته باعث كشتار بسياری از معترضين شيعه شده است و پادشاه اردن هم كه در نفرت از شيعيان سرآمد سران كشورهای عربی است با گسيل 2000 كماندوی آموزش ديده اردنی باعث تقويت نيروهای سركوبگر دولت يمن شده است.
حميد رابعی در ادامه سخنان خود افزود اگر مجموعه حوادث اخير يمن را از ديد روايتی ديگر از امام رضا (ع) كه می‌فرمايند: حركت يمانی همزمان با شورش سفيانی و خروج خراسانی در يك سال، يك ماه و يك روز است و می‌فرمايند: «خروج سفيانی، يمانی و خراسانی در يك سال، يك ماه و يك روز و ترتيب آنها همچون رشته مهره‌ها پشت سر هم خواهد بود. سختی از هر سو پديد آيد، وای بر كسی كه با آنها مخالفت و دشمنی كند» بررسی كنيم به اين نتيجه می رسيم كه قيام يمانی بايد به عنوان قيام عمومی كشور يمن به سركردگی شخص يمانی صورت پذيرد و اين خود مستلزم قرار گرفتن قدرت و حكومت كل كشور يمن در دستان شخص يمانی است كه به همين دليل پيگيری حوادث يمن به جهت تاثير گذاری آن در تحولات منطقه و جهان امری لازم و ضروری خواهد بود.


رابعی با اشاره به بشارتهای بسياری از علما و مراجع پيرامون نزديكی ظهور افزود شخصی چند ماه قبل از رحلت حضرت آيت الله شیخ محمدتقی بهجت در ايوان حرم امام رضا به محضر ايشان رسيد و پرسيد از ظهور چه خبر؟ كه ايشان در پاسخ فرموده بودند مراقـب اوضاع یـــــمن باشـيد و اينك در سالگرد رحلت آن عالم ربانی اولين پايگاه فارسی زبان پيگيری اخبار و تحولات يمن و شيعيان اين كشور به آدرس yamani.ir در موسسه ثقلين مشهد رونمايی مي‌شود. حميد رابعی در پايان سخنان خود ضمن تشكر از خبرگزاريهای، ايكنا، ابنا و فارس به جهت پوشش خوب اخبار شيعيان يمن طی جنگ اخير تجميع اخبار مربوط به يمن و شيعيان اين كشور و همچنين شيعيان مهاجر يمن در كشورهای مختلف را از اهداف سايت يمانی عنوان نمود و گفت درج مقالات مربوط به قيام سيد يمانی و احاديث مربوط به اين سيد بزرگوار كه زمينه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عج) خواهند بود از ديگر اهداف راه اندازی سايت يمانی است.


منبع : شیعه انلاین
  2206
  3
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

      استاد انصاریان و چند داستان زیبا از امام رضا(ع)
      اوصاف و ویژگی‌های نیکان در کلام استاد انصاریان
      نگاهی به کتاب ارزشمند «مباحث اعتقادی» استاد انصاریان
      جایگاه دختر و دخترداری از نگاه استاد انصاریان
      مجموعه مقالات حضرت معصومه(س) در پایگاه عرفان به روز ...
      استاد حوزه علمیه قم؛ باید امروز امام صادق(ع) را به ...
      مقاله خواندنی «فرشتگان در کلام امام صادق(ع)» در پایگاه ...
      به همت بخش "چند رسانه" مؤسسه دارالعرفان؛ ادعیه ...
      تفاوت اسراف و تبذیر از نگاه استاد انصاریان
      استاد انصاریان: تصفیهٔ باطن از آلودگی‌ها با روزه و ...

بیشترین بازدید این مجموعه

      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      عقوبت کوچک شمردن گناهان از نگاه حضرت استاد انصاریان
      استاد انصاریان: اصلاح جامعه هیچ راهی جز خدایی کردن ...
      تفاوت اسراف و تبذیر از نگاه استاد انصاریان
      به همت بخش "چند رسانه" مؤسسه دارالعرفان؛ ادعیه ...
      مقاله خواندنی «فرشتگان در کلام امام صادق(ع)» در پایگاه ...
      استاد حوزه علمیه قم؛ باید امروز امام صادق(ع) را به ...
      مجموعه مقالات حضرت معصومه(س) در پایگاه عرفان به روز ...
      جایگاه دختر و دخترداری از نگاه استاد انصاریان
      استاد انصاریان و چند داستان زیبا از امام رضا(ع)

 
نظرات کاربر
محمدمهدی نوری
با سلام خدمت رهبر عزیزتر ازجان .فقط عرض دارم مااهل کوفه نیستیم علی و طرفدارانش تنها بمانند.
پاسخ
5     0
21 ارديبهشت 1394 ساعت 3:57 بعد از ظهر
مهین
باسلام.اگه شیعیان یمن ومسلمانان وازادگان جهان رو تنها بزاریم ای رهبر عزیز مطمئن باشیم با این کار دستون شریک قاتلین بانو فاطمه زهرا ص وهمسرشان وفرزندانشان هست ونشانه ای از تنها گذاشتن امام زمانمان عج ا...هست درعصرخودمون.
پاسخ
0     0
15 فروردين 1394 ساعت 8:50 بعد از ظهر
مهین
توروخدا رهبر عزیز اقای خامنه ای باسلام .یمن رو تنها نزار
پاسخ
0     0
15 فروردين 1394 ساعت 8:45 بعد از ظهر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز