فارسی
پنجشنبه 30 آبان 1398 - الخميس 24 ربيع الاول 1441
  1844
  0
  0

فرا رسیدن پیروزی

 در شبهای 21و 22 بهمن ، لحظه ای صدای شلیک گلوله قطع نمی شد. در اطراف محل استقرار امام نیز به طرز وحشتناکی صدای رگبار مسلسل به گوش می رسید . تهران خون و آتش بود .آقای اشراقی ، داماد حضرت امام ، با اصرار دوستان در نصف شب 22 بهمن ماه ، امام را از خواب بیدار کرده ، پنجره را باز می گذارد که ایشان بشنوند بیرون چه خبر است . امام لحظاتی گوش فرا داده ، می فرمایند : « پیروزی با ماست .» سپس خودشان پنجره را می بندند و می خوابند .
در شب بیست و دوم بهمن ماه ، حدود ساعت نه یا ده شب ، مردم دو – سه کلانتری و یکی – دو  پادگان را گرفتند . خبر واقعه ، به وسیلۀ موتور سوارها مثل برق در شهر پخش شد . شجاعت مردم  دو چندان و حملات شدیدتر شد . سربازان و ارتشیان روحیۀ خود را باختند و به سرعت مرعوب و مغلوب شدند . درگیری ها تا صبح ادامه داشت . نیروی هوایی با کمک بچه های انقلابی آنجا ، به دست مردم افتاد . صبح روز 22 بهمن ماه ، ستاد ارتش بی طرفی خود را اعلام کرد و گفت : « ما تابع مردم هستیم . » و دستور داد همۀ نیروها و تانکها برگردند .
تقریبا غروب 22 بهمن ماه ، امام اطلاعیه ای پیروزی  را نوشتند . گویندۀ رادیو ، مردم را به شنیدن اطلاعیه ای مهم دعوت کرد . ابتدا سرود « سرود خمینی ای امام » پخش شد و سپس شیخ فضل الله محلاتی ، اطلاعیۀ پیروزی را قرائت کرد . بدین ترتیب کشتی پر تلاطم انقلاب اسلامی ایران ، با نصرت الهی و جانفشانی مردم و رهبری امام به ساحل نجات رسید .
دولت از قبل تعیین شده بود . از روز 23 بهمن ماه وزرا به وزارت خانه های مربوطه رفتند و دولت شروع به کار کرد . ادارات و بازارها باز شد و زندگی جدید در دوره ای جدید آغاز شد .
در یکی – دو روز آخر ، اسلحه های زیادی به دست مردم افتاده بود . روی منابر اعلام شد که مردم تمام اسلحه ها را بیاورند و تحویل دهند. این مهم نیز از طریق مساجد انجام شد ؛ کارتهایی چاپ گردید و مسئولیت جمع آوری اسلحه ها به افراد واگذار شد . تعدادی از کارتها دست من بود . من به مساجد هر محله می رفتم و مسئولیت جمع آوری اسلحۀ آن محله را به امام جماعت مسجد واگذار می کردم و کارت مخصوص را به او می دادم . خودم نیز از مساجد مختلف چهار – پنج کامیون اسلحه جمع آوری کرده ، تحویل دادم .
مردم اسلحه ها را تحویل دادند ؛ ولی آنها که ریگی به کفش داشتند ، اسلحه ها را تحویل نداده ، چندی بعد با کمال تأسف آنها را بر ضد خود مردم به کار بردند و با آنها هم مردم مسلمان کوچه و بازار و هم شخصیتهای سیاسی مملکت را به خاک و خون کشیدند .


منبع : منتشر شده توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی
  1844
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب

    شیعه شدن استاد دانشگاه اهل کانادا توسط استاد انصاریان
    ولادت
    ثبت نام در مدرسه برهان
    درس خارج
    وسوسۀ شیطانی
    فضای باز سیاسی
    دستگیری و زندانی شدن
    انجمن حجتیۀ همدان
    تشییع جنازۀ آیت الله آخوند همدانی و تظاهرات مردم ...
    مسجد لاله زار تهران

بیشترین بازدید این مجموعه

      وسوسۀ شیطانی
      ترس از نزول عذاب الهی
      تلاش آیت الله میلانی برای نجات امام خمینی (ره)
      جشن آزادی امام خمینی (ره)
      جشن های 2500 ساله
      تشدید مبارزات
      سخنی کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند
      منبرهای خیابان زیبا
      حکایتی جالب
      گواهی نامه پایان تحصیلات ابتدایی استاد انصاریان

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز