فارسی
پنجشنبه 02 خرداد 1398 - الخميس 17 رمضان 1440
  325
  0
  0

شهادت ۶ شیعه در پاراچنار پاکستان

به گزارش شیعه آنلاین، اجساد شش تن از رانندگان شیعه پاراچناری ـ که اخیرا در بین راه پیشاور به پاراچنار از سوی تروریست ها ربوده شده و به شهادت رسیدند، صبح امروز در نزدیکی شهر "تل" به دست آمده است.
تروریستهای طالبان شش نفر از رانندگان شیعه را در حین انتقال مواد غذائی و سوخت به شهر محاصره شده پاراچنار ربوده و به طرز فجیعی به شهادت رساندند.اجساد این شش نفر امروز صبح در نزدیکی شهر تل ـ واقع در 70 کیلومتری شرق شهر پاراچنار کشف شده است.
به گفته یکی از مقامات پلیس محلی شهر تل نامه ای از جیب یکی از شهداء به دست آمده که تروریست ها در آن نوشته اند که "این سرنوشت کسانی است که برای شیعیان پاراچنار غذا، دارو و سوخت می رسانند". تروریست ها در این نامه تهدید کرده اند که در آینده نیز هرکس بخواهد از این راه به شیعیان کمک کند، با سرنوشت مشابهی روبرو خواهد شد. مقامات پلیس در حین اعلام این خبر در باره معرفی عاملان این جنایت اظهار نظری نکردند در حالی که مردم منطقه اعتقاد دارند که آنها جانیان تروریست را با نام و نشان می شناسند و با آنها در ارتباط می باشند. گفتنی است شهر شیعه نشین پاراچنار و اطراف آن ـ که جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر دارد ـ از اوائل اردیبهشت سال 86 در محاصره تروریست ها قرار دارد و تا کنون حدود 870 نفر از شیعیان این منطقه به شهادت رسیده اند و صدها تن از کودکان و زنان و سالخوردگان این منطقه نیز براثر محاصره و نبود مواد غذائی کافی و دارو و وسائل جراحی جان باخته اند اما نه "احساسات" کشورهای بظاهر حامی حقوق بشر تا کنون جریحه دار شده و نه از حلقوم سازمان های مدعی دفاع از حقوق بشر ـ که در واقع مشغول ایجاد ناامنی در کشورهای منطقه در راستای منافع استکبار جهانی می باشند ـ صدایی شنیده شده است. به نظر می رسد که دولت پاکستان هم که در سراسر مناطق قبائلی با شورش روبرو است، توانایی دفاع از این منطقه و مواجهه با طالبان را ندارد؛ در حالی که این منطقه شیعه نشین تنها منطقه قبائلی است که همه نهاد های دولتی را حفظ کرده و حتی از نیروهای دولتی و مقامات نیز در برابر مهاجمان طالبان دفاع کرده است!


منبع : شیعه انلاین
  325
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخرین مطالب


بیشترین بازدید این مجموعه

      کودکی که درباره یوسف و زلیخا شهادت داد و جبرئیل را ...
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد امام علی (ع)
      متن سخنرانی استاد انصاریان در مورد حجاب
      مطالب ناب استاد انصاریان در «سروش»، «ایتا»، «بله» و ...
      با افتتاح سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب؛ نشر ...
      توصیه های استاد انصاریان به دانش آموختگان جامعه ...
      در ماه مبارک رمضان؛ شهروندان تهرانی میزبان استاد ...
      گزارش تصویری/ سخنرانی استاد انصاریان در حسینیه همدانی ...
      با همکاری رسانه ملی؛ پوشش سخنرانی‌های حضرت استاد ...
      شرایط پذیرش اعمال در ماه رمضان از نگاه استاد انصاریان/ ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز