فارسی
جمعه 06 ارديبهشت 1398 - الجمعة 20 شعبان 1440
  340
  0
  0

ثبت بزرگترين تابلوی تذهيبی اسلامی جهان در كتاب گينس

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه قطری «الراية»، بزرگترين تابلوی تذهيبی اسلامی جهان كه دارای شعار مصحف ملی قطر است، توسط هنرمندان مركز اسلامی ـ فرهنگی «فنار» قطر طراحی شده است.
«محمد بن علی الغامدی» مدير مركز اسلامی ـ فرهنگی «فنار» قطر در حاشيه نمايشگاه بين‌المللی خط و هنر تذهيب اسلامی در قطر، گواهی مؤسسه گينس را از نماينده اين مؤسسه دريافت كرد.
وی ضمن سخنانی در مراسم دريافت اين گواهی گفت: ثبت آثار هنری اسلامی در دانشنامه‌های جهانی، بابی برای دعوت به اسلام و آشنايی جهانيان با فرهنگ و تمدن اسلامی فراهم می‌كند.
وی افزود: اين تابلوی تذهيبی شش متر مربع است و نقش مهمی در معرفی فرهنگ و هنر اسلامی و رساندن پيام اسلام به جهانيان و تصحيح چهره نادرست اسلام در ميان غيرمسلمانان دارد.
يادآوری می‌شود نمايشگاه بين‌المللی خط عربی و هنر تذهيب اسلامی با نام «أقلام»، در مركز فرهنگی ـ اسلامی «فنار» شهر دوحه، پايتخت قطر افتتاح شد.
در اين نمايشگاه، 22 هنرمند و خوشنويس زن و مرد مشهور جهان از كشورهای تركيه، سوريه، آمريكا، اسپانيا، بوسنی و هرزگوين، انگليس، مصر، كويت، امارات، سودان و عراق، آثار هنری خود در زمينه انواع خطوط عربی مانند خط «ثلث»، «نسخ»، «ديوانی» و «تعليق» را به نمايش گذاشته‌اند.
نمايش آثاری در زمينه تزئينات اسلامی، هنر تذهيب اسلامی و نقاشی بر روی آب كه از هنرهای قديمی اسلامی با قدمت 1000 ساله است، از ديگر آثار عرضه‌شده در اين نمايشگاه به شمار می‌آيد.
 


منبع : خبرگزاری ایکنا
  340
  0
  0
امتیاز شما به این مطلب ؟

آخر المقالات

      السنّة والبدعة
      لماذا تُنسَب الشيعة لابن سبأ ؟
      هل الدعوة لإزالة ذهب القباب عُمَرِيَةُ المنشأ فعلاً ؟
      القدرة المطلقة وإحياء الموتى
      ما هو الفرق بين بيعة الناس لعلي و بيعة الناس للخلفاء ؟
      ضرورة وحدة الأمة الإسلامیة
      علاقة الشیعة الامامیة بالغلاة
      لماذا ولد علي عليه السلام في الكعبة ؟!
      ما حكم الأكل من العقيقة لمن يعق عن نفسه؟
      ما حكم التوضؤ للصلاة قبل دخول الوقت؟ و هل تصح الصلاة ...

 
نظرات کاربر
پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز