دوشنبه 1 ارديبهشت 1393 - الاثنين 21 جمادى الثاني 1435  
فهرست مطالب
 آرشیو ویژه نامه ها
در محضر استاد
 
توكل‏
مسئله توكل حقيقى است كه به طور مكرر در قرآن مجيد و روايات از آن ياد شده، و از همه مؤمنان بكار گرفتن آن را كه امرى قلبى و معنوى و اعتقادى است خواست شده.
توكّل قطعاً به اين معنا نيست كه بايد دست از هر فعاليت مثبتى شست، و از ابزار و علل و اسباب و وسائل كه در نتيجه رساندن فعاليت هاى انسان مؤثر است چشم پوشيد.
اگر اولين خانواده انسان
سخنرانیهای مکتوب
 
اندیشه در اسلام - جلسه شانزدهم (1)- (متن ...
معناى بصيرت
معناى سعادت و شقاوت
حكمت آفرينش انسان در كلام امام صادق ...
آن‌چه در مغز و فكر نمى گنجد
فرق بينا و كوردل در قيامت
حرمت شیعه در نظر ائمه
امتياز شيعه در آخرت
مناسبت

رحلت عالم ربانی ، آیت الله « سید محمد حسن میر جهانی » (1413ق)

اشعار عرفانی استاد
مرا غير لقـــايت آرزو نيــست
هــوايي جز هوايت آرزو نيست
من مسكين بر اين درگاه احسـان
تو داني جـز عطايت آرزو نيست
  اخبار و گزارش ها
1390/3/4 12:19:28 ارسال به دوستان    چاپ کد مطلب : 31985

انتشار مجموعه سخنان مقام معظم رهبری درباره مقام زن

 

گروه فضای مجازی: امكان دانلود مجموعه سخنان مقام معظم رهبری درباره مقام زن، با عنوان «زن مسلمان ايرانی»، از پايگاه اينترنتی شناخت رهبری فراهم شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، مجموعه سخنان مقام معظم رهبری، از سال 68 تا 90 كه با عنوان «زن مسلمان ايرانی» كه امكان دانلود آنها در فرمت‌های (pdf) و (html) از پايگاه اينترنتی شناخت رهبری فراهم شده است، عناوينی مانند «سخنرانی در ديدار جمعی از بانوان نخبه در اول خرداد‌ماه سال 90» و «بيانات در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در سيزدهم خردادماه 89» شامل می‌شود.

 

«سخنرانی در ديدار گروه كثيری از پرستاران نمونه كشور در سال 89»، «سخنرانی در ديدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قيام 19 دی‌ماه در سال 86»، «سخنرانی در محفل انس با قرآن‌ كريم در سال 86» و «سخنرانی مقام معظم رهبرى در ديدار با گروه كثيرى از بانوان در سال 79» از ديگر سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در اين مجموعه محسوب می‌شوند.

 

در بخشی از بيانات معظم‌له در ديدار جمعی از بانوان نخبه در تاريخ اول خردادماه سال جاری آمده است: «انقلاب ما انقلاب زينبى است. از اول انقلاب، زنان يكى از برجسته‏ترين نقشها را در اين انقلاب ايفاء كردند. هم در خود حادثه بزرگ انقلاب، هم در حادثه بسيار بزرگ هشت سال دفاع مقدس، نقش مادران، نقش همسران، از نقش مجاهدان اگر سنگين‏تر و دردناك‏تر و تحمل‏طلب‏تر نبود، يقيناً كمتر نبود. مادرى كه جوان خودش را، عزيز خودش را، دسته گل خودش را هجده سال، بيست سال ـ كمتر يا بيشتر ـ پرورش داده، با آن محبت مادرانه او را به ثمر رسانده، حالا او را به طرف ميدان جنگ مى‏فرستد كه معلوم نيست حتى جسد او هم برخواهد گشت يا نه...».

برای دسترسی به لينك دانلود اينجا كليك كنيد!

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
comment *

کوچک و یا بزرگ بودن حروف اهمیتی ندارد
 مطالب مرتبط 
 بیشترین بازدید از مجموعه " اخبار و گزارش ها "  
Copyright © 2004-2011 ERFAN.IR