چهارشنبه 29 مرداد 1393 - الاربعاء 23 شوال 1435  
فهرست مطالب
در محضر استاد
 
كتابخانه‏هاى مسلمانان‏
در آن روزگار تمام مراكز مسلمان‏نشين داراى كتابخانه‏هاى بسيار مجهز بود كه بعضى از آن‏ها مانند كتابخانه بيت الحكمة بغداد بيش از چهار ميليون كتاب داشت.
علاوه بر آن كتابخانه‏ها، مساجد و بيمارستان‏ها و ادارات و منازل شخصى داراى كتابخانه بود و درب آن به روى مراجعان به راحتى باز بود و غير از آن، هر كس از دانش و علم بهره داشت د
سخنرانیهای مکتوب
 
راه رسیدن به رستگاری - جلسه اول - (متن ...
پیام رستگاری انبیا به همه جهانیان
پند فردوسی در باب حقیقت رستگاری
تمدن غرب و انکار حقیقت روح انسانی
ویژگیهای راه یابی به رستگاری
الف) قطع علائق مادی
ب) حفظ دقایق
ج) درک حقایق
مناسبت

در گذشت حكيم « امير محمد حسين خاتون آبادي » (1151ق)/شهادت « رئيس علي دلواري » سردسته دلاوران تنگستان (1333ق)

اشعار عرفانی استاد
دلا از دست تو فرياد فرياد
دلا هرگز نبودي لحظه اي شاد
ز چشم من ربودي خواب راحت
نكرده كس به من اينگونه بيداد
  اخبار و گزارش ها
1390/3/4 12:19:28 ارسال به دوستان    چاپ کد مطلب : 31985

انتشار مجموعه سخنان مقام معظم رهبری درباره مقام زن

 

گروه فضای مجازی: امكان دانلود مجموعه سخنان مقام معظم رهبری درباره مقام زن، با عنوان «زن مسلمان ايرانی»، از پايگاه اينترنتی شناخت رهبری فراهم شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، مجموعه سخنان مقام معظم رهبری، از سال 68 تا 90 كه با عنوان «زن مسلمان ايرانی» كه امكان دانلود آنها در فرمت‌های (pdf) و (html) از پايگاه اينترنتی شناخت رهبری فراهم شده است، عناوينی مانند «سخنرانی در ديدار جمعی از بانوان نخبه در اول خرداد‌ماه سال 90» و «بيانات در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در سيزدهم خردادماه 89» شامل می‌شود.

 

«سخنرانی در ديدار گروه كثيری از پرستاران نمونه كشور در سال 89»، «سخنرانی در ديدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قيام 19 دی‌ماه در سال 86»، «سخنرانی در محفل انس با قرآن‌ كريم در سال 86» و «سخنرانی مقام معظم رهبرى در ديدار با گروه كثيرى از بانوان در سال 79» از ديگر سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در اين مجموعه محسوب می‌شوند.

 

در بخشی از بيانات معظم‌له در ديدار جمعی از بانوان نخبه در تاريخ اول خردادماه سال جاری آمده است: «انقلاب ما انقلاب زينبى است. از اول انقلاب، زنان يكى از برجسته‏ترين نقشها را در اين انقلاب ايفاء كردند. هم در خود حادثه بزرگ انقلاب، هم در حادثه بسيار بزرگ هشت سال دفاع مقدس، نقش مادران، نقش همسران، از نقش مجاهدان اگر سنگين‏تر و دردناك‏تر و تحمل‏طلب‏تر نبود، يقيناً كمتر نبود. مادرى كه جوان خودش را، عزيز خودش را، دسته گل خودش را هجده سال، بيست سال ـ كمتر يا بيشتر ـ پرورش داده، با آن محبت مادرانه او را به ثمر رسانده، حالا او را به طرف ميدان جنگ مى‏فرستد كه معلوم نيست حتى جسد او هم برخواهد گشت يا نه...».

برای دسترسی به لينك دانلود اينجا كليك كنيد!

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
comment *

کوچک و یا بزرگ بودن حروف اهمیتی ندارد
 مطالب مرتبط 
 بیشترین بازدید از مجموعه " اخبار و گزارش ها "  
Copyright © 2004-2011 ERFAN.IR